Two Point Campus – NOVINKY – Nepřijati na univerzitu? Postavte si vlastní!

Two Point Hospital se před pěti lety představil úspěšný nástupce Theme Hospital, roztomilá tycoon hra, ve které budujete vlastní nemocnici. Po úspěchu první hry se vývojáři rozhodli pro další, podobně laděnou hru, tentokrát na univerzitním kampusu a tak vznikla Two Point Campus.

  • Datum vydání: 9. srpna 2022
  • Vývojář: Two Point Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

V Two Point Campus dáte ruce pryč od léčení nemocných a zaměříte se na budoucí generace. Vaším novým úkolem je vybudovat atraktivní univerzitní kampus se zajímavými studijními programy, s příjemným ubytováním na kolejích, dobrou nabídkou volno časových aktivit. A protože by asi nikoho nebavilo budování klasické, vážně a především vážené instituce, můžete ke svým přednáškám přihodit rytířské klání nebo turnaj kouzelníků.

Než se ale dostanete k tomu opravdu zábavnému, musíte někde začít. V tomhle případě to bude několik základních místností s odpadkovými koši a věšáky na univerzitní mikiny, které se v případě potřeby dají využít k přednášce. Aby se mohla nějaká přednáška konat, musíte mít přednášejícího a aby byli všichni šťastní, musí mít kolem sebe teplo a čisto. Takže zase hrábnete k najímá a pořídíte si údržbáře. A tak začíná kolotoč budování nových částí kampusu a najímání personálu.

Úspěch prvního dílu se jasně projevuje i na tom druhém. Po grafické stránce se toho moc nezměnilo. Jenom vývojáři pár detailů vylepšili, jako třeba detailnější animace a antialiasing. Zlepšilo se ovládání – trochu a nově se dají například kopírovat místnosti, což v Two Point Hospital nešlo. A taky se celkově vylepšila stavba. Máte najednou mnohem víc možností umístění předmětů a taky je můžete otočit.

Two Point Campus nabízí takový příjemný stres a možnost ztratit pár hodin v novém, ale pořád důvěrně známém prostředí. Na jednu stranu staví čas, který ve hře máte a na druhou požadavky, kterých musíte dosáhnout. A tak začíná budování funkční univerzity, která aspoň trochu vypadá. Fanoušci předchozího dílu ví přesně, co čekat. A nováčci to rychle zjistí.

Two Point Campus je dostupný ke stažení v rámci předplatného Xbox Game Pass.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *