Two Point Hospital – NOVINKY – Šílený simulátor nemocnice!

Two Point Hospital je blížící se Tycoon hra z nemocničního prostředí. Pracuje na ní nezávislé herní studio Two Point Studios a vydavatelem bude SEGA. Z traileru a několika gameplayů je jasně vidět, že hra má obrovský potenciál. Kromě klasické stavby, managementu nemocnice a léčby pacientů, budeme hledat lék na opravdu neobvyklé choroby a narazíme na duchy nebo mumie.

Datum vydání: 30. srpna 2018

Vývojář: Two Point Studios

Platformy: Microsoft Windows, Mac Os, Linux

Two Point Hospital nebude hra, která by se brala příliš vážně. I když si většina z nás slova nemocnice a zábava nespojuje moc často dohromady, tady se tomu nevyhneme. Ať už jde o neobvyklé nemoci jako je žárovka místo hlavy nebo šíleně přehnané animace pacientů, smíchu se neubráníte. Když ale na chvíli odhlédneme od vtipného zpracování, jde tady především o to vybudovat nemocnici, ve které se budou zachraňovat životy pacientů a personál v ní bude rád pracovat.

V demu hry jsme mohli vidět první čtyři levely. Hráč se stane správcem nemocnice a jak bude nemocnice vypadat a fungovat je jenom na něm. Prvním krokem k úspěchu je postavit ordinaci praktického lékaře, ten rozhodne, jestli pacient potřebuje další vyšetření, popřípadě nějaký zákrok. V pravém dolním rohu se objeví doporučení od lékaře. Hráč se tak může jednoduše orientovat v tom, co jeho nemocnice ještě potřebuje.

Samotná stavba nemocnice je hodně jednoduchá. Viděla bych to někde mezi The Sims a Planet Coaster. Jednotlivé objekty prostě vytáhnete z inventáře a postavíte tam kam chcete. Personál si vyberete z několika kandidátů (podle počtu hvězdiček a dalších vlastností) a jednoduše je umístíte na mapu.

Two Point Hospital je graficky skvěle vyřešená. Nejen že panáčci na obrazovce vypadají roztomile a zábavně, jednotlivé animace pomáhají hráčům. Podle toho, jak se postavička pohybuje můžete odhadnout její povahu a samozřejmě náladu.

Největším tahákem Two Point Hospital podle mě nebude grafické zpracování, ale neobvyklé nemoci a jejich léčba. Přece jenom v prvním traileru na hru najdeme nemoc, která se projevuje tím, že místo hlavy máte svítící žárovku a ve druhém se mluví a nějakém kubismu. A i když je vaším úkolem léčit pacienty, ne vždycky se to povede. Smrt je součástí života a podle všeho i téhle hry. No a stejně jako v reálném životě, čím víc lidí zemře ve vaši nemocnici, tím horší bude její pověst.

Jestli se na nějakou hru opravdu těším, je to právě Two Point Hospital. Demo verze vypadala solidně, hra nepadala a její nároky na hardware nejsou vůbec přehnané. Doufám, že necelý měsíc už bude všechno hotové a budeme se moct pustit do vybudování pořádné nemocnice se vším tím drahým vybavením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *