Týden herních novinek #42

Na vzestupu je opět předobjednávání her

S postupnou digitalizací her, se začalo šířit dogma, že si hráči nepředobjednávají hry jako dříve. Aktuální studie Adobe Digital Index (ADI) přinesla důkaz, který mylné tvrzení vyvrací: předobjednávání her meziročně vzrostlo o 24% a tržby se zvýšily o třetinu. ADI posuzovalo období mezi červencem a září letošního roku, kdy bylo největší procento závaznosti předplacení her jako Call of Duty: Black Ops III, Fallout 4, Assasin’s Creed Syndicate, Halo 5 a Rise of the Tomb Rider. Zda-li, můžeme považovat výzkum za věrohodný, netušíme, proto je pouze na našem uvážení jestli informaci uvěřime či nikoliv.

jpg 

EA se pouští do open world hry alá GTA

Electronic Arts se snaží po poslední open world debaklu Godfather napravit reputaci. Výkonný viceprezident Patrik Soderlund prohlásil:“Podívate-li se na nejvíce vynášející segment našeho průmyslu, akční hry v otevřeném světě jako Assasin’s Creed, GTA či Batman, tak těch příliš nemáme. Učinil jsem proto strategické rozhodnutí, které se už začalo realizovat, abychom si z tohoto koláče v budoucnu také něco ukrojili“.  Z tohoto důvodu otevřeli zbrusu nové studio Motive v Montrealu, kam přetáhli samá zvučná jména z herní scény jako např. Jade Raymond (Assasin’s Creed) z UbiSoftu. Snaží se o AAA titul, který bude něco nového, co tu ještě předtím nebylo.

18hglkr4hr7tojpg

Fallout 4 se nevejde na DVD, proto si budete muset část hry dostáhnout 

Bethesda se vydala cestou, jež by ušetřila miliónové náklady za výrobu dvou DVD a proto bude část hry potřeba dostáhnout na Steamu. Celková hra totiž zabere více místa než jedno DVD. Pokud-li má DVD po dekompresi kapacitu okolo 20GB, může se jednat až o 10GB nezbytného obsahu. Konzolové verze nebudou muset procházet tradičním aktivačním procesem jako je to u PC, které musí projít přes Steam, což by mělo podle tvůrců zabránit pirátství.

fallout4kjpg-64b4f3

Beta blizzardské novinky Overwatch vychází 27. října v USA, poté přijde do Evropy

Blizzard konečně stanovil pevné datum vypuštění Overwatch, 27. říjen, kdy vychází v USA, poté je na řadě Evropa a na závěr Asie. Vývojáři zatím neodhalili data vydání pro zbývající regiony, takže nám zbývá nic než jen čekat. Blizzard přichází s novým modelem testovaní, Closed beta a Beta test weekends. Hráči, kteří budou mít přístup do Closed bety, mohou hrát hru pravidelně, zatímco zbytek bude mít možnost si Overwatch vychutnat pouze o víkendech. Vývojáři se budou snažit o extrémně úzký výběr testerů, aby se jim dostalo, co nejkvalitnějšího feedbacku.  Testovací víkendy budou probíhat v různých částech světa (Evropa je však zatím nespecifikována). První startovací víkend proběhne v době BlizzConu, 14.-15. Listopadu. Datum vydaní Overwatch je zatím v oparu neznáma, avšak každým dnem se k tomuto magickému dni blížíme, snad už tomu tak bude příští rok.

overwatch1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *