Týden herních novinek #43

Mafia III bude obsahovat náhodné události jako v GTA V

Americký Game Informer si pro nás připravil nové informace očekávané Mafie III, která se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v tajemné Louisianě. Informace se týkají nového herního systému, jenž je dosti podobný, ne-li na chlup stejný tomu v GTA V. Náhodné události nebo-li World Interaction System májí určitá pravidla, např. přepadení obchodu může proběhnout jen v určité lokaci, v určitou denní dobu a za určitého počasí. Tyto události jsou ve hře vygenerovány náhodně, podobně jako pouliční muzikanti či ženy flirtující s hrdinou. Prvky mají navodit hráčovi pocit živoucího světa a ovlivnit v jisté míře i hratelnost. Zajímavostí jsou smuteční průvody pořádané před pohřbem, které zasahují do ulice a zabraňují hráčovi „bezpečný“ průjezd při honičce. Autoři pracují na autentičnosti a pravdivosti událostí z dobového hlediska, aby prostředí New Orleans dávalo opravdu smysl. Mafii III můžeme očekávat v příštím roce na  PC, XONE a PS4.

mafia3_artwork_01

One Life, hra pouze s jedním pokusem

One Life je herní novinka, která se snaží si vybojovat své místo na Steam Greenlight a to právem. Nabízí totiž velice netradiční herní experiment, když vás někdo zabije, hru si už nezahrajete. Hra po smrti označí váš Steam a zablokuje mu přístup.“One Life je první multiplayerová survival hra s permanentní smrtí. Pokud zemřete, už si titul nezahrajete. Dokážete přežít v tvrdém světě plném nebezpečí? Upgradujte svůj bojový arzenál a vydejte se do boje s přáteli. Hrajte podle vlastních pravidel, ale mějte na paměti, že každý váš pohyb může být zároveň i poslední.“Jedná se o velice zajímavý koncept, který si přízeň fanoušků zaručeně získá. Tvůrci za samotnou hru chtějí 10 dolarů, což není úplně málo, ale zase nabízí netradiční výzvu.

One-Life-Game

YouTube spouští novou předplacenou službu YouTube Red 

Do Ameriky se blíží placená verze YouTube s názvem YouTube Red. Oficiální spuštění proběhne 28.října a pokud si zaplatíte 9,99 měsíčně, obdržíte veškerá YouTube videa bez jakýchkoliv reklam. Také vám služba umožní stahovaní videí pro offline dívání na „cestách“ či přehrávaní v pozadí na mobilních zařízeních, zatímco jste v jiné aplikaci nebo máte uzamknutou obrazovku. Podobně jako v případě Netflixu, bude YouTube nabízet exkluzivní obsah, který nelze jinde vidět. Svou účast připsali nejzvučnější jména YouTube scény a dočkáme se tak CollegeHumor, Rooster Tooth či PewDiePie, který přislíbil „jedinečnou“ hororovou reality show.

CD Projekt tvrdí, že lidé chtějí velké hry

V poslední době často slýcháme, že hráči se už nedychtí po stohodinových hrách. Všichni měli na paměti moderního hráče, který dá přednost velké porci zábavy za málo hodin. Jose Texeira z CD Projektu naopak tvrdí, že stále existuje segment lidí, kteří mají rádi velké hry. S herním portálem MCV se bavil o úspěšnosti Zaklínače 3, jež prorazil do mainstreamu i přes počáteční zaměření na omezený segment hráčů. “Jsme pořád překvapeni, kolik lidí hrálo Zaklínače 3, protože je to hra určená spíše pro hardcore gamery, ale lidé tu hru milují, dokonce i obyčejní hráči, což nás ohromilo.“ Taktéž tvrdí, že obyčejné hráče neodrazuje velká délka her. “Spousta lidí říká, že na trhu s velkými AAA hrami nikdo nechce takové hry, tedy dobře napsané singleplayer zážitky, kde nejsou mikrotransakce a není multiplayer. Dostanete hru, hrajete ji a užíváte si ji.“ CD Projekt je momentálně spokojen se svým nynějším postavením na trhu, proto nadcházející titul Cyberpunk 2077 bude daleko větší než Zaklínač 3.

1371178393-some-creatures-will-be-more-prone-to-inflammation-than-others-the-igni-singn-works-perfectly-on-the-fiend-1426877938

Sony už nevyvíjí nic nového pro PS Vita

Masayasu Ito ze Sony Japan prozradil v rozhovoru pro 4Gamers, že žádné z jejich interních studií se již nepodílí na vývoji her pro PS Vita. “V současnosti naše interní studia nepracují na žádném titulu pro PS Vita. Jelikož na PS Vita hrách pracují jiní vývojáři, naše strategie je soustředit se mezitím na PS4, což je naše nová platforma“. Ito dodal, že uživatelé PS Vita jsou především mladší, což vzhledem k úspěchu Minecraft: PS Vita Edition je zřejmé. Hry budou vycházet pouze od vývojářů třetích stran. Sony má v plánu vydat nové verze PS Vita v různých barvách, které by mohli oslovit mladší hráče. Taktéž se nezdá, že by v blízké době byl v dohlednu následovník PS Vita, protože handheld hraní vystřídaly mobily.

Fallout 4 je hotov

Jedna z nejočekávanějších her podzimu, ne-li tohoto roku je oficiálně hotová. Bethesda přidala na svůj twitter účet fotografii, jež dokumentuje finální proces vývoje. Fallout bude k dispozici  ve 27 verzích od PC až po PS4. Teď už jen zbývá počkat do listopadu, který je téměř za “dveřmi“.

CSAq65CVEAIBZ_T

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *