Tyranny – NOVINKY – RPG není nikdy dost

Nekonečné války mezi dobrem a zlem, to už jsme viděli přeci mockrát. Ale co takhle RPG, ve kterém už tento boj skončil? Tak přesně to přináší Tyranny – svět, kde již bitva mezi dobrem a zlem ustala. A dokonce zlo, včele s mocnou vládkyní Kyros, vyhrálo.

Tyranny má na svědomí vývojářské studio Obsidian Interactive, takže se nejedná o žádné nováčky v herním průmyslu, čemuž odpovídá i cena 42 eur. A stejnou cenu nese i jejich předchozí úspěšné RPG Pillars of Eternity, které kromě příběhu tomuto novému počinu v mnoha ohledech podobá.

ss_5a66d29a93c575d9038a6569b0de38dc1e82fe6c

Hra vyšla teprve před pár dny, a tak se těžko posuzuje, jak obstojí v herním průmyslu z dlouhodobého hlediska, nicméně již její samotný koncept, kde zlo vládne světu, je rozhodně zajímavý. Hráč se pak ujme role jakéhosi soudce a kata, tzv. Fatebindera, a záleží také na vás, jak se k poraženým postavíte. Každý váš sebemenší čin může mít později na hru různě velký pozitivní či negativní vliv. Každé vaše rozhodnutí v roli zákonodárce vám bude zlepšovat či zhoršovat vztahy s různými skupinami obyvatelstva. A nemyslete si, že můžete vyhovět všem. Stejně jako se vám v Dragon Age nepodaří navázat věčný mír mezi templáři a mágy, stejně tak v této hře nemohou oba hlavní řády – Disfavored a Scarlet Chorus – fungovat dohromady.

ss_481dbe1621b369daba34c974c8c6d59f96ec353f

Novým hráčům občas chvíli potrvá, než se do hry dokáží vnořit, jelikož její úvodní části nejsou tak zajímavé, jako její zbytek, a zezačátku nemusí být jednoduché pochopit všechny herní mechanizmy a neztratit se v ohromné změti mnoha jmen a rychle se rozvíjejícího příběhu dosud neznámého světa. A připravte se, v této hře vás čeká opravdu velká spousta rozhovorů a velké množství z nich bude opravdu důležité pro vaši budoucnost. Nebudete ale na to sami, doprovázet vás bude několik bojovníků z různých koutů světa a tak budou mít i různě specializované schopnosti.

Pokud máte rádi starší RPG, zaujalo vás Pillars of Eternity, nebo chcete jen zkusit něco nového, tak rozhodně hru alespoň vyzkoušejte, protože v sobě skrývá ještě mnohem více, než se na první pohled zdá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *