Ubisoft potvrdil Watch Dogs 2 a vydal první trailer – NOVINKY

11. 06. 2016 David Strnad
1 462 zhlédnutí

První trailer na městskou akci Watch Dogs 2

Vývoj této hry patřil mezi veřejná tajemství. Spekulace se čím dál množily, až jednou, jak se běžně stává, někdo dal na internet uniklý trailer a voilà – Watch Dogs 2 je na světě! Kdo by snad čekal, že Ubisoft vše popře a s odhalením hry se vytasí teprve v průběhu E3, ten se naštěstí pletl. Komu se nelíbí, že tato francouzská firma ždímá další značku, ať si vystojí frontu a sdělí svůj názor samotnému molochu. My ostatní se už nyní těšíme.

wd 2

Divíte se vůbec, že Ubisoft v rok odkladu velkého Assassina vydá nové Watch Dags? Upřímně, já ani trochu, přestože jsem netušil, jestli Ubisoft spíš nepředstaví něco nového. Nicméně Watch Dogs 2 začne od znova, příběhové zasazení se změní z Chicaga na San Francisco a dokonce potkáme i nového hlavního hrdinu!

Doufáme, že tentokrát si v Ubisoftu dají tu práci a zapracují na komplexním příběhu. Protože právě ten se nám u minulého dílu vůbec nelíbil. Obsahoval totiž velké množství klišovitých zápletek, a především nudného, veskrze šablonovitého hrdinu. Jenže nové Watch Dogs na to půjde od lesa, takže můžeme očekávat jistý posun – snad i v rovině hackování. Nezamlouval se mi systém držení tlačítka, který hackování zjednodušil i těm úplně nejméně chápavým lidem. Možná se dočkáme něčeho nového a v tuto dobu nastal čas, kdy by to obecenstvo přijalo s nadšením.

wd 4

A co tedy zatím víme o Watch Dogs 2? Hlavní hrdina se jmenuje Marcus Holloway, mimochodem Černoch (což se mi nezdá vůbec zvláštní, když si připomeneme hlavního hrdinu Mafie III) a znovu se pustí do boje s operačním systémem ctOS verze 2.0. Sám Marcus pochází z Oaklandu, města nedaleko San Francisca, a to znamená, že se podíváme do velmi rozlehlé oblasti. I tento díl Watch Dogs můžeme shrnout dvěma slovy: GTA s hackováním. Lze jen očekávat, že si Ubisoft poradí s odlišením této hry od jiných městských akcí s otevřeným světem.

Grafika se opět vyšvihne mezi ty nejhezčí celého roku. Už původní Watch Dogs odstartovalo éru next gen grafiky, takže se těšíme, s čím se vytasí jeho nástupce. Jen bych rád připomenul, že v tehdejší době, kdy první Watch Dogs vyšlo, se jeho hw nároky zdály neúprosné. Z toho důvodu by se nám zamlouvalo zlepšení též v této oblasti hry. Ani příběh se nám minule moc nelíbil. Kdyby si Ubisoft všímal reakcí a dal si záležet, aby je při vývoji nové hry zúročil, dočkali bychom se prvotřídního titulu. Snad se tedy od minule poučí.

Uniklý trailer představil nejen hlavního hrdinu, ale i notu celého příběhu. V traileru jsme mohli zahlédnout převážně mladé lidi, jak hackují vše možné a získávají si lidi na svou stranu. Došlo také na parkour, což sice samotná hra asi nenabídne, přesto bychom tuto novinku rádi vyzkoušeli. Trailer se jen hemžil akcí, a tak uvidíme, jestli to předvede i samotná hra.

Zda se nový díl Watch Dogs povede lépe než ten předchozí, uvidíme 15. listopadu 2016, kdy tato hra vychází. Datum si kroužkují hráči na PC, PS4 a XONE.

wd 5Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0