Ukrajinci chystají hru s lovecroftovskou tématikou

Ukrajinské studio Frogwares, které je zodpovědné například za detektivku Sherlock Holmes Crimes and Punishments. Abychom se zorientovali, musíme se vrátit trochu do historie, konkrétně o dva roky nazpět. V roce 2014 totiž studio Frogwares oznámilo práci na titulu jménem Call of Cthulhu. Pro ty z vás, co nevědí, co je to „Cthulhu“, tak se jedná o fiktickou démonickou postavu, kterou do svých lehce alegorických děl zasadil již zesnulý spisovatel Howard P. Lovercroft. Podle jeho slov je Cthulhu zosobněné zlo.

the-sinking-city-2

Ale pojďme zpět ke Call of Cthulhu – před několika týdny totiž vydavatelské studio Focus Home oznámilo, že hru Call of Cthulhu přebírá jiné vývojářské studio. Nebylo tedy důvod myslet si, že Frogwares má ještě jakousi spojitost s podobným titulem. Opak je ale pravdou.

the-sinking-city-4

Ukrajinci z Frogwares totiž připravují nový projekt jménem The Sinking City. Vývojáři o hře mluví jako o jejich největší a nejlepší hře. Ačkoliv se bude jednat o detektivní žánr, hra nabídne i otevřený svět „potápějícího se města“. Příběh hry nás zanese do městečka, které je postiženo záhadnou záplavou. Nikdo neví, jak je možné, že záplava se objevila tak náhle, ale všechno se zhorší s přicházející mlhou. Obyvatelé města ztrácejí pevnou půdu pod nohama (fyzicky i psychicky) a vy, jakožto soukromý detektiv, budete muset záhadu vyřešit.

the-sinking-city-3

Už teď je nám a nejspíše i vám jasné, že záhada bude mít zřejmý paranormální nádech. A ne jen nádech. Vývojáři společně s oznámením vydali i několik nákresů a screenshotů ze hry, které nás provedou bortícím se městem, zatopeným metrem nebo rozbořenou knihovnou. Ze hry jednoznačně sálá lovecroftovská atmosféra a nebál bych se říci, že hra se mimo openworld adventury může zařadit i k hororovým žánrům. Už teď jsem zvědav, jak bude hra vypadat při jejím startu; autoři nás navnadili skutečně skvostně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *