Ultimate Admiral: Dreadnoughts – NOVINKY – Vydejte se do boje s vlastní lodí!

Ultimate Admiral: Dreadnoughts je připravovaný námořní simulátor, který přichází se zajímavou myšlenkou. Žádný národ si nechce zopakovat druhou světovou válku, ale zároveň chce každý národ být ten nejlepší. A jak lépe obhájit svoje místo na vodách než v „přátelském“ šampionátu, kde se utká s ostatními národy.

  • Plánované datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Game-Labs
  • Platformy: Microsoft Windows

Dreadnoughts se plánuje stát prvním pravým námořním simulátorem. Hráči budou moci sami navrhnout vlastní design lodí, která nejen že bude vypadat realisticky, ale taky se tak bude na vlnách chovat.

Hlavním tahákem hry je stavba lodí. Už se tak nemusíte rozhodovat mezi silnou, ale poměrně dobře viditelnou bitevní lodí a menší, obratnějším torpédoborcem, ale můžete se pokusit vytvořit hybrida obou tříd. Hra vás nechá postavit v podstatě cokoliv si vymyslíte, jenom musíte mít neustále na paměti, že všechna děla, turrety a věže přímo ovlivňují chování a ovládání lodě a taky něco váží.

Teoreticky zní popis hry úžasně, ale jestli hned ze začátku plánujete postavit Bismarck nebo Yamato, asi bych vás měla zastavit. Hra ještě ani není v Early Accessu a zatím úplně nefunguje tak jako na papíře. Jakmile hráč vyjede z doku, brzo zjistí, že postavená loď není moc rychlá ani obratná, protože jakmile na loď dáte děla a trochu ji vyztužíte, z motoru nevymáčknete víc než 15 uzlů. Prostě je navrhování lodí složitá práce, která si žádá řadu kompromisů.

Ultimate Admiral: Dreadnought je hra se skvělým nápadem. Je historicky přesná, naučíte hráče spoustu nových věcí, a ještě je zábavná. Vývojáři před sebou mají spoustu práce, aby hru dotáhli k dokonalosti a nalákali k ní hráče, ale zatím mají nakročeno dobře.

Na Steamu se hra zatím nedá koupit ani vyzkoušet, ale na stránkách vývojářů je možnost zakoupit si hru a přidat se k jejímu vývoji, stojí 49,99$.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *