Unbound: Worlds Apart – NOVINKY – Potrály, záchrana světa a puzzly!

Unbound: Worlds Apart je roztomilá puzzle hra od Rumunského studia Alien Pixel, ve hře malý čaroděj Soli využívá svoje schopnosti otevírat portály vedoucí do jiných realit k boji s nepřáteli. Hra vychází už zítra.

  • Datum vydání: 28. července 2021
  • Vývojář: Alien Pixel Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4, mac OS

Unbound: Worlds Apart je 2D fantasy platformer s tunou puzzlů uvnitř. Hlavní hrdina sice u sebe nenosí žádnou zbraň, ale i tak dokáže svým protivníkům pěkně zavařit.

Soli je mladý, nadaný mág, který se, jak už to tak bývá, vydává na nebezpečnou cestu. Ochránce jeho světa byl napaden záhadnou temnou sílou a většina mágů zmizela ze světa. Soli je tak jedinou nadějí pro ostatní obyvatele, musí bojovat za všechny a pokusit se zachránit svět.

Soli s pomocí svých speciálních schopností otevírá portály do jiných světů, dokáže ovládat čas i gravitaci a dalších elementy. Tak řeší hádanky, které na něho čekají v různých částech herního světa.

Herní svět je ručně kreslený a krásná grafika jenom doplňuje atmosféru, která ze hry přímo čiší. Každá sekce světa je trochu jiná a na hráče v ní čekají unikátní hádanky a nové výzvy. Hlavní mechanikou gameplaye jsou portály, s jejich pomocí bude hráč totiž řešit hádanky, vypořádá se díky nim s nepřáteli a podobně. Unbound navíc otestuje hráčovy reflexy, vývojáři slibují těsné skoky mezi platformami, spoustu schovaných pokladů a podobně.

Unbound: Worlds Apart začalo svoji Kickstarterovou kampaň už v roce 2018 a po letech vývoje se zítra chystá na Steam, Epic Game Store, GOG, Humble a Nintendo. Později v tomto roce vyjde hra i na Xbox a PlayStation. Vývojáři se snaží dostat svoji hru na všechny možné platformy, takže stačí, když si vyberete svoji oblíbenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *