Uniklo první video z demoverze FIFA 17 – NOVINKY

Dnes potěším všechny milovníky sportu, fotbalu zvláště. Co nám chtěli vývojáři o připravovaném novém ročníku jejich simulátoru FIFA říct, to nám řekli. Všichni nedočkavci očekávají letní příchod dema FIFA 17 a já jsem mezi nimi. Na internetu se ale rozšířilo video (možná jich je v této době i víc!), na kterém vidíme přímo záběry ze hry. Už víme, že hra přinese nový engine, nový herní mód (příběhový mód cesta) a následně přijdou pochopitelně nové soupisky a aktuální dresy na novou sezónu. A abych nezapomněl, na oficiálních stránkách EA se, jako každý rok, hlasuje o to, jakou novou soutěž má FIFA přinést. Minulý rok to byla například turecká 1. liga. Zatím v tomto hlasování vede Spor Toto 2. Lig, tedy druhá nejvyšší turecká soutěž. A ano, hádáte správně – naše Synot Liga není ani v první pětce.

To jsou nové záležitosti, kterými je ale každoročně obohacena každá nová FIFA. Pojďme se ale zaměřit na novinky, které jsou vidět na videu samotném. Jako první vidíme nové žlutočerné barevné rozhraní, které ale rozhodně zaujme. Rovněž zajímavě a na pohled pěkně vypadá nová animace změn dresů. Taková malá vsuvka – ve videu se nám představí zápas mezi Manchesterem United a Paris Saint-Germain, odehrávající se na stadionu Old Trafford. Musím se přiznat, že animace a pohyby hráčů mi nepřijdou nijak extra nové a dost se podobají těm z minulého ročníku, přičemž hlavně animace pohybu hráčů by se měli s novým enginem rapidně změnit, podle autora videa se ale prý alespoň zostřilo prostředí a je celé „takové detailnější“.

Pojďme ale k těm opravdovým změnám. Tím jsou standardní situace – ať už přímé kopy, rohy nebo penalty. Přímé a rohové kopy nyní můžete rozehrávat z klasického pohledu shora, prostě tak, jak celou dobu FIFu hrajete. Aby bylo poznat, kam střelu chcete umístit, objeví se na trávníku kurzor, kam pravděpodobně míč dopadne, který můžete štelovat do té doby, dokud vás to bude bavit a dokud se nerozhodnete vystřelit (nebo nacentrovat). Na stejném principu jsou nyní provedeny i rohové kopy. Menším vylepšením prošlo i autové vhazování, protože nově můžete s hráčem na lajně i chodit a ten se tak může rozeběhnout a dohodit balón dál. Dle mého názoru ale prošly největší inovací pokutové kopy. Nově totiž už na dolní části displeje nenajdete ten typický jezdec, který jezdí ze zelené na červenou a zpět. Asi nemusím zdůrazňovat, že s tím je zahrávání penalt skutečnou výzvou.

Na závěr snad jen to, že FIFA 17 je prý herně velmi, ale velmi podobná o rok staršímu ročníku, ale na rozdíl od ní je hra o něco pomalejší, což přispívá kombinační hře. Taky už se nemůžete dočkat na oficiální vydání dema?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *