Unity – Populární engine zpoplatněn! Společnost obdržela výhružky smrti!

Plán společnosti Unity na zavedení poplatku za každou instalaci aplikace na jejich enginu vyvolal vlnu kritiky. Vývojáři jsou nespokojení s tím, že nebudou mít kontrolu nad významnou částí těchto poplatků. Některé obavy byly rozptýleny, ale stále existuje oprávněný odpor. Situace se vyhrotila natolik, že společnost Unity uzavřela dočasně dvě své kanceláře kvůli výhrůžkám smrtí adresovaným zaměstnancům. Kanceláře zůstanou zavřené dva dny, během nichž proběhne vyšetřování za účelem zajištění bezpečnosti zaměstnanců.

Společnost Unity Technologies zrušila plánovanou schůzku mezi zaměstnanci a vedením. Tato schůzka měla zodpovědět další otázky týkající se zavedení instalačních poplatků. Vedení mělo dostatek času na vypracování jasných pravidel a postupů týkajících se měření instalací. Nicméně zákazníci, včetně vývojářů a uživatelů enginu Unity, budou muset na další informace počkat.

Bloomberg

Existuje možnost, že společnost Unity zruší navrhované změny obchodního modelu a vrátí se ke stavu před vyvoláním kontroverze. Je však těžké posoudit, jak daleko je společnost ochotna zajít.

Kromě malých vývojářů se proti tomuto plánu postavila i renomovaná studia, která zaznamenala úspěch s použitím enginu Unity. Například tým ze studia Innersloth, tvůrci hry Among Us, prozradil, že budou muset odložit další obsah a funkce z důvodu zaměření na přechod na jiný engine. Podobný krok chystá i studio Mega Crit, které stojí za hrou Slay the Spire. Tito vývojáři tvrdí, že nemají jinou možnost než přejít na jiný engine kvůli kontroverzním podmínkám Unity. Postupně se k nim přidávají i autoři dalších úspěšných her, jako je Cult of the Lamb a Going Under.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *