Urban Empire – NOVINKY – Tady si město jen tak nepostavíte

Máte rádi politiku? Stavění měst? Rozvoj civilizace? To vše by měla obsahovat novinka Urban Empire. Osobně nerad hned házím flintu do žita, ale bohužel se zdá, že kluci z Reborn Games šlápli trochu vedle a jejich název studia tak nedosáhl svého významu.

Urban Empire vypadá jako příjemná budovatelská strategie, která zapadne k hrám jako SimCity, Tropico nebo Cities: Skylines, ale opak je pravdou. Urban Empire se snaží zkombinovat trochu více věcí dohromady a až s odstupem uvidíme, na kolik se to podařilo. Hlavním jádrem, okolo kterého se celá hra točí, je politika. A tím nemyslím tu klasickou “herní” politiku, která je značně urychlená a hráč jí nemusí moc věnovat pozornost, ale myslím politiku vycházející, v co největší možné míře, z reality.

Tady si totiž jen tak něco nepostavíte, pokud to neprojde přes městkou radu. Ve hře budete muset podávat návrhy ve správném období, hlasovat a pokud bude váš návrh schválen většinovými hlasy, tak můžete ve hře reálně něco ovlivnit. Demokracie jak má být.

A proto mluvím o Urban Empire jako o trochu netradiční budovatelské hře. Tím, že jsou Reborn Games jedni z prvních, kdo s takto složitým politickým systémem přicházejí, je jasné, že někde narazí, ale někdo to zkusit musí. Dle dosavadních prvních dojmů se zatím zdá, že vývojářům přerostl takto složitý systém přes hlavu a nestačili si ho uhlídat. Výsledkem jsou tak až moc velké komplikace při tvorbě města, což patrně řadu hráčů brzo odradí.

Na druhou stranu, prostředí působí velmi dobře. Hráč by měl procházet několika různými obdobími, do kterých se prolínají historické události. Začíná v období průmyslové revoluce a postupuje až do současnosti, přičemž se skrz politiku stále snaží udržet město v růstu. Hlavním rozdílem od tradičních budovatelských strategií je tedy role hráče. V Urban Empire není stavitelem, který kliká na budovy, jenž se následně postaví, ale je politikem, který musí své zájmy prosazovat v městské radě.

Z obecnějšího hlediska je ale rozhodně dobře, že někdo udělal krok trochu vedle a snaží se dát budovatelským strategiím nový rozměr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *