Utubering 2016

Pořadatelé festivalu Utubering spustili předprodej vstupenek na druhý ročník.

Utubering je festival zaměřený na generaci Z, tedy skupinu lidí narozeních po roce 1995, jejichž život již od mala ovlivňují komunikační a mediální technologie v podobě mobilních telefonů, internetu apod.

Obsahovou náplní festivalu je možnost vidět a poznat nejúspěšnější československé youtubery, blogery nebo další osobnosti proslavené pomocí internetu. Jejich úkolem je vytvořit program, který budou sledovat jejich fanoušci na pozadí doprovázený dalšími kulturními aktivitami formou hudebních vystoupení nebo soutěží. Festivalu se zúčastnili osobnosti z oblasti počítačových her, hudebního průmyslu nebo se zaměřením na online sdílení své každodennosti a na oblast módy. Tento základní koncept je stavebním kamenem celého festivalu a měl by ho tak doprovázet i ve všech dalších ročnících.

gzrdrt

První ročník se konal v červnu minulého roku a z mnoha stran se dočkal nemalé dávky kritiky. Problémy se vyskytly v mnoha směrech. Někteří diváci (popř. fanoušci) pochopili festival jako podepisovací akci a to vedlo k vytvoření několikahodinových front s lidmi, kteří toužili po podpisu od jejich oblíbeného youtubera, blogera, zpěváka, apod. Festival se konal na letišti v Letňanech a zúčastnilo se ho přes dvacet tisíc lidí. I přes možnost předprodeje vstupenek a jasného předpokladu o počtu zúčastněných, pořadatelé uznali za vhodné poskytnout lidem pouhou desítku občerstvovacích stanic, což vedlo k vytvoření dalších několikahodinových front. I když byl program vymyšlený dobře, těchto pár negativních událostí ho snadno přebilo.

Druhý ročník festivalu má rozhodně co zlepšovat. Tento rok se bude konat již na dvou místech – v Praze (19. 4.) a v Brně (6. 5.). Pořadatelé také slibují omezení kapacity účastníku na jedenáct tisíc. Vstupenky je možně i teď zakoupit v předprodeji. Jejich cena se bude postupně zvyšovat s tím, jak se festival bude blížit a za nejvyšší cenu budou vstupenky dostupné od 26. dubna.

Nakonec nezbývá nic jiného než popřát pořadatelům hodně štěstí a doufat ve zlepšení oproti předchozímu ročníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.