V Číně se rodí nový projekt, herní konzole Fuse – HARDWARE

Pokud se mě zeptáte, co pro se mi vybaví po vyřknutí slova jako „herní konzole nové generace“, jednoznačně si vybavím Xbox One a PlayStation 4. Ale zdá se, že čínský výrobce Fuze chce těmto dvoum předešlým konkurovat, alespoň tedy na jejich domácím trhu – v Číně. Jejich nová konzole se jmenuje Fuse F1. Co je na tomto hardwaru zajímavé je to, že jde proti Microsoftu a Sony jejich vlastní medicínou. Tak například design konzole je jasně přebraný od PlayStation 4, ale kompletně. Může to být ještě horší? Ano, protože gamepad, kterým se Fuse F1 ovládá, je naprosto totožný s tím od Xboxu One, ale opravdu naprosto. Abych uklidnil celou situaci, musím uznat, že Fuse F1 se v Evropě dost možná ani prodávat nebude, ale v Číně se může pokusit konkurovat dvojici velkých hráčů na poli herních konzolí, otázkou však zůstává, jestli to vůbec jde.

fuse-f1-1

A co že Fuse F1 čínským zákazníkům nabídne? V prvé řadě to bude neznámý procesor s taktem 4 GHz, pevný disk s 500 GB vnitřního místa a 4 GB RAM paměti. A teď se podržte a něčeho se chyťte, jakožto operační systém totiž byla zvolena jakási modifikace Androidu. Co se týče her připravených pro Fuse F1, je jich pramálo a ještě méně těch skutečně známých. To bude asi ten hlavní problém, tedy to, že na konzoli nebude co hrát. Maximálně tamní specialitky, které nemusí být nutně špatné, ale takové klasiky, jako GTA, FIFA, NHL, Call of Duty nebo Halo si v Číně na této konzoli s největší pravděpodobností nezahrají.

fuse-f1-2

Jaký je tedy skutečný důvod, proč by vůbec Číňané měli utratit peníze spíše za Fuse F1, než za PlayStation nebo Xbox? Pravděpodobně cena, která je zhruba dvakrát menší, než cena Xboxu a PlayStationu. I přes to ovšem nevidím moc důvodů, proč vůbec podobné projekty existují. Můj názor je ten, že projekt Fuse F1 skončí brzy a neslavně, to ale ukáže až čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.