V Praze se konal festival PragoFFest

01. 02. 2016 Filip Starý
1 071 zhlédnutí

Dne 28. 1. – 31. 1. 2016 se v Praze konal jeden z největších festivalů popkultury v České republice. Akce s názvem PragoFFest vznikla v roce 2010 a jednalo se o částečné navázání na Pragocon, který se konal již od roku 1997. Počet lidí, kteří se festivalů účastní, přesahuje již několik tisíc.

Festival se konal v Modré škole a zabral místnosti téměř ve třech patrech budovy. V současné době se festival orientuje na širokou škálu lidí a snaží se zaujmout svojí rozmanitostí. Součástí akce je sdílení zájmů o stolové fantasy hry, počítačové hry, turnaje, komiksy a cosplaye. Tyto hlavní kategorie jsou ještě dále rozděleny a pak se setkáme například i s komiksem orientovaným na Japonsko nebo se seriálovými, filmovými a herními cosplayemi. Většina lidí tak je schopná si vždy najít něco, co vyhovuje jejich oblasti zájmu. K programu se připojilo i mnoho známých youtuberů, kterým posloužil festival jako setkání s fanoušky a možnost vystoupit v rámci přednáškového cyklu zaměřeného na všechny druhy her a na to, jak internet ovlivňuje dnešní populaci.

large_1-1024x683 

Akce zabíhá i do literární tematiky se zaměřením především na fantasy. Zde pořadatelé spolupracují i s městskou knihovnou a díky její pomoci pořádají besedy s autory nebo poskytují knihy k vypůjčení. Na festivalu nechybělo ani muzeum her, kde si všichni mohli vyzkoušet počátky herního průmyslu na vlastní kůži pomocí emulátorů starých konzolových her nebo vyzkoušet současné tituly v několika hernách.

Pro účastníky bylo připraveno velké množství soutěží a zábavného programu. V letošním ročníku jste si tak mohli vyzkoušet například práci profesionálního dabéra nebo vyhrát peněžitou odměnu v počítačových hrách, například ve hře League of Legends. Soutěž se také konala ve zmíněných cosplayích, kde jsme mohli na výherních příčkách vidět například Lokiho z Thora nebo Thorina Pavézu z filmu Hobit.

PragoFFest má tak za sebou další velmi úspěšný ročník a jistě se bude těšit popularitě i v dalších letech. Hlavně díky již zmíněné rozmanitosti a také cenové dostupnosti.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0