ValeGuard – RECENZE – Nenadchne, ale neurazí!

ValeGuard je hra u které není úplně jednoduché určit žánr. Je to kombinace budovatelské strategie a tower defense s trochou akce. V praxi to funguje tak, že ve dne stavíte vesničky a v noci se bráníte nájezdům nepřátel. Hlavním tahákem hry se ale zdá být grafické zpracování. Roztomilost vyhrává nad realistickým zpracováním.

Datum vydání: 11. května 2018

Vývojář: Lost Tower Games

Platformy: Microsoft Windows

Příběh, pokud tomu tak chcete říkat, je jednoduchý. Nějak jsem si nevšimla, kdo vlastně ve hře jste a proč děláte to, co děláte. Jako ValeGuard se prostě musíte starat se o dění v údolí. Vaším úkolem je zachránit co nejvíc vesniček a měst v údolí. Každá vesnička, které se rozhodnete pomoct, vám na oplátku za vaši snahu odemkne nějakou schopnost nebo hrdinu. Musíte si tak pečlivě vybírat.

Jak už jsem zmínila, ve hře jde o stavění a obranu. Úkolem hráčů je postarat se o přežití vesničanů. Zatímco ve dne těžíte suroviny, stavíte domy, sýpky a další potřebné budovy, trénujete vojáky a stavíte obranné valy. V noci se přepnete do defensive modu a snažíte se přežít. Postupem hrou se odemykají nové budovy, lepší jednotky a tak dále.

Zajímavé na ValeGuardu je hlavně to, jak vznikl. Nejen, že ho vytvořil jeden jediný člověk (Ryan Drag), ale tenhle člověk ke hře nenapsal ani řádek zdrojového kódu. Celou hru udělal v programu Playmaker, který udělal technickou část hry za něj. V překladu to znamená, že si napsal příběh, nakreslil hlavní část a zbytek nechal na počítači. Pokud máte stejně jako on skvělý nápad na hru, ale neumíte napsat ani řádek v Pascalu, tohle by mohla být cesta kupředu.

ValeGuard je jako většina jiných her dostupných na Steamu. Zaplatíte za něj 10€. Kromě grafiky a dobrého nápadu nemá moc co nabídnout. Ale na druhou stranu, alespoň vás nezklame, když víte co čekat. Zaplatíte si jenom to, co dostanete. Trochu mě mrzí, že ValeGuard je v podstatě průměrná hra, něco jí chybí, ale nedokážu přijít na to co.

Hodnocení 6/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *