Valheim – NOVINKY – Vikingský survival!

Valheim je vikingská survival hra, která se na Steamu vyšplhala mezi nejprodávanější hry. Hra je zatím v Early Accessu, ale během prvních tří týdnu prodala přes tři miliony kopií. Co dělá hru tak populární?

  • Datum vydání: 2. února 2021
  • Vývojář: Iron Gate AB
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Inspirace vikingy je jasná hned od začátku. Duše válečníka, padlého v bitvě, byla přenesena do Valheimu. Říše okupované krvežíznivými bestiemi, kterých se chce Odin zbavit.

Ještě předtím než se vydáte na výpravu do end-gamu a porazíte všechny vyslance chaosu ve Valheimu, je potřeba se na boj připravit. Hra začíná jako většina survivalů a prvních pár minut budete objevovat blízké okolí a sbírat dřevo a bobule.

Crafting a budování vlastní osady je to nejzábavnější. Objevování receptů a vyrábění nových věcí je vždycky uspokojivé. Ve Valheimu je stejně zábavná i stavba. To, co začne malým přístřeškem vedle ohniště se za pár hodin může proměnit ve vikingskou vesnici s opevněním a přístavem.

Vikingská hra nemůže být bez lodí a Valheim se tady opravdu předvedl. Po několika hodinách ve hře, když už se na souši začínáte trošičku nudit, přichází čas na stavbu první lodi. Vyplutí na moře nebo plavba korytem řeky otevírá úplně nový svět. Ovládání lodi je ze začátku trochu krkolomné, ale jakmile ho dostane hráč do ruky, už ho nic nezastaví (snad kromě bouřky).

Valheim neslibuje realistickou grafiku, ale místo toho vsadil na low poly svět a textury u kterých jdou vidět pixely. Ale i tak jde nabízí krásný svět, který přímo zve k prozkoumání, každá potvora ve hře, zvíře i oblast mají svoje vlastní kouzlo a hodně rychle ve světě Valheimu ztratíte pojem o čase.

Valheim je zatím v Early Accessu, ale už teď vypadá jako opravdu dobrá hra s tunou obsahu, který se časem ještě rozroste. Bugy ve hře najdete, ale nejsou tak velké aby vás donutily hru vymazat z disku. A protože tady momentálně není žádná podobně dobrá a zábavná hra jako je Valheim, určitě o ní ještě uslyšíme.

Na Steamu stojí hra necelých 17€ , může ji současně hrát až 5 hráčů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *