Valorant Mobile – MOBILNÍ HRY – Ambice Riotu nechybí!

27. 08. 2021 Nikola Štěrbová
418 zhlédnutí

Valorant vtrhl mezi oblíbené kompetitivní střílečky už minulý rok a na rozdíl od ostatních se nijak netajil tím, že míří na esportové hráče a chce být tou nejhranější hrou. A i když je počítačová verze hry pořád populární, vývojáři se k prvním narozeninám hry rozhodli pokusit se zopakovat svůj úspěch na jiné platformě. A nevybrali si nic jiného než mobilní zařízení, díky kterým se hráči budou moci do hry připojit odkudkoliv, kdykoliv.

 • Plánované datum vydání: není oznámeno
 • Vývojář: Riot Games
 • Platformy: Android, iOS

Valorant je kompetitivní střílečka, která čerpá inspiraci z her jako je Rainbow Six Siege nebo Counter Strike a ať už hrajete v týmu nebo sami, nabízí oživení celého žánru. Na nováčka mezi ostřílenými tituly získává pořád víc hráčů na svoji stranu.

Vývojáři z Riot Games potvrdili, že pracují na převedení Valorantu na mobilní zařízení, ale nesnaží se jenom očesat hru a zkomprimovat ji tak, aby se na mobily vešla. Místo toho se zamysleli, co dělá jejich hru výjimečnou. A na mobilní zařízení se tak připravuje úplně nová hra z toho stejného universa.

Stejně tak verze na telefony nijak neovlivní hráče na počítačích. Mobilní verze bude jenom rozšířením značky, ale vývojáři se nesnaží přetáhnout lidi z počítačů na mobily. Riot se snaží vymyslet, jak přinést kvalitní zážitek hráčům na všech platformách.

Možná si říkáte, proč se Riot rozhodl přinést hru zrovna na telefony, když ještě ani nemá port na konzole. Překvapivě se vývojářům zdá, že dostat Valorant na konzole je mnohem těžší úkol. Jde o taktickou střílečku, která by se na ovladači ovládala hůř než na displeji telefonu.

Riot Games se zatím nepodělil o žádné velké podrobnosti, přestože, že podle reakcí hráčů na oznámení hry jde o očekávaný titul. Vývojáři doufají, že bychom si ji mohli zahrát do jednoho nebo dvou let. Takže nezbývá, než jim držet palce, protože to zní dost lákavě.



Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0