Vanguard: Normandy 1944 – NOVINKY – Dobrá druhoválečná střílečka nemusí být Triple-A!

Open Beta Battlefieldu V je za námi a můžeme se tak znovu soustředit na hry, které jsou opravdu zasazené do prostředí druhé světové války. Tentokrát se podíváme na hru, která si všechny grafické nedostatky vynahrazuje realistickým zasazením, správně vymodelovanými zbraněmi a uniformami. Řeč je o blíží se taktické multiplayerové střílečce Vanguard: Normandy 1944.

Datum vydání: TBA

Vývojář: Pathfinder Games

Platforma: Microsoft Windows

Traction Wars je hra, o které většina hráčů nikdy neslyšela a ti, kteří o ní věděli, na ni zapomněli potom, co se vývojáři odmlčeli. Je tak asi celkem jasné, že právě tihle lidi zůstali stát s otevřenou pusou, když se tahle hra vrátila v novém kabátku, s lepším názvem a zasazením, které si všichni přáli. Vanguard: Normandy 1944 poprvé spatřil světlo světa a strhl na sebe všechnu pozornost.

V traileru na tuhle blížící se pecku si můžeme všimnout hned několika důležitých věcí. 6. červen je tady a Spojenecké síly se vyloďují na březích Normandie. Je pouze na hráčích, jestli se přidají k Němcům a budou s nimi bránit důležitá místa na mapě nebo jim vyrvou ze studených pracek to, co jim nepatří.

Vanguard bude hra, zaměřená na taktický postup a už teď se chlubí unikátním hardcore modem. Nejspíš to nebude hra pro občasné hráče, kteří si v nejhorší možnou chvíli zavolají V-1, aby vyřešila jejich problémy. Se svojí četou se budete muset proplazit k objectivu, zatímco vám kulky létají nad hlavou všemi směry a vy si nemůžete dovolit ztratit ani jednoho člena. V jiném modu zase budete bránit vlastní řady. Jde prostě o hru, která vám dopřeje neskutečný zážitek z pohledu druhoválečného pěšáka.

Obrovským tahákem hry je právě historická přesnost, ačkoliv si nebudete moct customizovat charakter, budete si moct vybrat tu správnou výstroj a těšit se na výsadek na místě, na kterém kdysi padlo mnoho statečných vojáků. Za výborné zpracování si vývojáři opravdu zaslouží poplácat po zádech.

Vanguard: Normandy 1944 je pozoruhodná hra, která může hráčům nabídnout to, co jim nedokázala dát AAA studia. Zatím jediný problém hry, by mohlo být právě její zasazení, protože se zdá, že se s druhoválečnými hrami znovu roztrhl pytel. A komu se nelíbí Battlefield V nebo CoD WW2, může si už teď zahrát Post Scriptum nebo Battalion 1944. Na druhou stranu dobrých her (hlavně z tohohle období) není nikdy dost a nezbývá než čekat na Early Access, který by se měl na Steamu objevit do konce tohoto roku, abychom zjistili jak na tom hra opravdu je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *