Vánoce ve hrách – NOVINKY

Vánoce, vánoce přicházejí… a nejenom do ulic, domů a obchodů, ale i do her! A kdo by se netěšil alespoň na ty herní vánoce, kdy z nás sice vývojáři chtějí vytáhnout co nejvíc peněz za úžasné nové skiny, ale také nám na oplátku štědře rozdávají spoustu skvělých unikátních předmětů a přenesou kouzelnou vánoční atmosféru i do virtuálních světů. A tak si povíme alespoň o některých z nich, ať víte, na co se můžete těšit.

Vzhledem k tomu, že letošní hrou roku se stal Overwatch, tak by jistě nebylo moudré tuto hru vynechat. Vánoční event nese název Winter Wonderland a obsahuje více než sto nových předmětů, z nichž asi nejvíce stojí za zmínku nové legendární skiny. Jako tomu bylo i u předchozích eventů, i zde vám Blizzard garantuje, že při každém otevření loot boxu bude alespoň 1 z předmětů z této vánoční nadílky. Jelikož je však postavou nejvíce připomínající vánoce opravdu Mei, nese se v jejím duchu i vánoční brawl, v kterém se postaví 6 hráčů proti 6 a všichni budou hrát právě za Mei (podobně jako tomu bylo v Lúciobalu před několika měsíci). Cílem je zabít každého nepřítele a není to vlastně tak těžké, stačí vám jedna dobře mířená střela sněhové koule, nicméně minout protihráče může být pro vás fatální, a pokud vám dojde munice, musíte si sami nasbírat sníh z nejbližší hromady a opět se vrhnout do boje.

Když jsme se již zastavili u Blizzardu, kteří mají jedny z nejlépe propracovaných zimních eventů, samozřejmě se vánoce dostaly i do jiných jejich her, konkrétně Heroes of the Storm, kde nás čekají dva nové vzhledy – Lunala ve stylu kombinujícím vánoční ozdoby a Santovo soba a perníčkový Nazeebo. Každý hráč pak po odehrání 25 her dostane i speciálního zimního mounta – vánočního goblina, který vás nosí na zádech, a každé zničení Nexusu s sebou nese i krátkou tematickou animaci – odlétajícího Santu nebo rozprášení sněhu a cukrátek a podobně.

A Vánocům se tradičně nevyhnul ani World of Warcraft, kde můžete získat titul Merrymakera a každý den počínaje 25. prosince si budete moci vyzvednout zadarmo i speciální Winter Veil dáreček.

V Guild Wars 2 vás zase čeká sníh a vánoční dekorace po celém Divinity’s Reach a speciální mise, klasické zimní jumping puzzle a další příležitosti, při kterých můžete získat vánočně laděné předměty a dárečky a mnoho dalšího.

Nejvíce překvapivý je pak nejspíše event v relativně novém Hitmanovi, kde se v kostýmu Santy vydáte na další vražednou misi, a vaším cílem nebude nikdo jiný, než dva staří známí zločinci z filmu Sám doma – Harry a Marv.

Abychom nezanedbali ani mobilní hry, Pokémon Go se také dočkala vánoční akce, při které máte šanci chytit exkluzivního Pikachu s vánoční čepičkou, jemuž čepička zůstane i pokud ho vyvinete v Raichua a v průběhu vánoc se hráči nejspíše dočkají i dalších několikadenních akcí, o nichž toho zatím však není mnoho známo.

A tím tento seznam ani zdaleka nekončí, vánocům se nevyhnula skoro žádné MMO RPG a i hry, u kterých byste vánoční tématiku nejspíše ani nečekali. Pokud vás zajímají tedy i některé z dalších her, jedná se například od Street Fighter V, Destiny, Call of Duty: Infinite Warfare, Planet Coaster, Final Fantasy XIV a mnoho dalších, takže pokud máte chuť strávit vánoční svátky doma u počítače, rozhodně se nebudete nudit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *