Vaporum – NOVINKY – Steampunkový dungeon crawler

Takové znovuzrození dungeon crawlerů nastalo s příchodem Legends of Grimrock. Jedná se o titul, který byl perfektní ve všech směrech a těžko bychom mu něco vyčítali. V podobném duchu se nesl i druhý díl. Hra se tak okamžitě stala inspirací pro ostatní.

Na podobnou notu se snaží zahrát i slovenské studio FatBot Games. Jejich titul Vaporum slavil ještě nedávno okamžitý úspěch na Steam Directu a 28. září byla venku hra se vším všudy. Objevují se tak první recenze, které ukazují, že to tomuto originálnímu dungeon crawleru vyšlo.

Hlavním bodem je mechanická věž, do které hlavní hrdina vstupuje na začátku hry a ihned je jasné, že prostředí hry se dá popsat jedním slovem – steampunk. Tajemná věž Vám bude pomalu odkrývat svá tajemství výměnou za to, jak se budete ve hře dostávat dál přes hromady nepřátel. Věrným společníkem vám bude steampunkový oblek, který si můžete vylepšovat a zdolávat tak větší výzvy. Jak již bylo z části řečeno, ve Vaporum budete hrát s jedním hrdinou a zatím se zdá, že se vývojářům podařilo vyladit hratelnost. Například zmíněný Legends of Grimrock staví na naprosto vyladěné hratelnosti, kde máte možnost hrát se čtyřmi postavami naráz a zdá se, že se toto povedlo i slovenskému studiu, akorát budeme na všechno sami.

Výborně vymodelované steampunkové prostředí dodává hře netradiční atmosféru, která se ale perfektně hodí do prostředí tak trochu jiného dungeonu. Samozřejmostí bude hromada puzzlů a rozdílní nepřátelé, jejichž slabiny budete muset objevit.

Tuto cestu za dobrodružným poznáním můžete v současnosti zakoupit se slevou za necelých 18€, což je cenovka více než přívětivá za originální dungeon crawler téměř z našich vod. A pro fanoušky steampunku asi není nad čím uvažovat. Graficky povedených her z tohoto prostředí bohužel nevídáme mnoho a tak by nemělo být Vaporum přehlédnuto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *