Visage – NOVINKY – Duchovní nástupce Silent Hillu je připraven!

27. 10. 2020 Nikola Štěrbová
581 zhlédnutí

Další říjnová hororovka, tentokrát duchovní nástupce Silent Hillu s názvem Visage se chystá opustit Early Accessu ještě před letošním Halloweenem, tedy už 30. října. Hra Zatím na Steamu nabízí polovinu příběhu ve dvou kapitolách. V plné verzi přibydou další dvě kapitoly, herní čas se natáhne na 15 hodin a zároveň hra vyjde i na konzole.

 • Původní datum vydání: 2. října 2020
 • Vývojář: SadSquare Studio
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Visage je psychologický horor z pohledu první osoby. Jako duchovní nástupce Silent Hillu hra omezila jump scary na minnimum. Hra pomalu buduje napětí a snaží se tak v hráči zanechat hlubší a trvalejší zážitek. Takže to není nic pro slabší povahy, alespon podle vývojářů.

Visage se odehrává v obrovském domě, ve kterém se stala řada nepěkných věcí. V domě se stalo několik vražd, sebevražd a řada lidí v něm přišla o rozum. Hráč procházením jednotlivých místnosti spouští krátké halucinace, které tak trochu ukazují, co se v daném pokoji stalo. A z útržků si bud můžete poskládat minulost celého domu nebo to prostě vzdát a zapomenout, že jste kdy do domu vkročili.

Duchové zemřelých vás sledují na každém kroku a aby to celé bylo trochu zajímavější nemůžete se jim vůbec nijak bránit. Jediná věc, můžete dělat je hledat klíče k otevírání dalších místností. Ve hře můžete umřít, resp. se zbláznit. Čím déle je hráč ve tmě, tím méně je jeho postava příčetná a naopak, takže když najdete baterku, nepouštějte ji z ruky.

Během svého vývoje si udržela hodnocení vysoké hodnocení (89 %) od hráčů i herních kritiků. Dvě nové kapitoly jsou očekávány stejně netrpělivě jako příchod hry na herní konzole. Hra je v Early Accessu dostupná na Steamu už skoro 2 roky a stojí i se soundtrackem 25€, po vydání plné verze se její cena zvedne o 10€. Takže její nákup můžu doporučit teď s takovou menší slevičkou.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0