Voodoo Detective – NOVINKY – Typická dovolená? Voodoo, záhada a ztracená paměť…

Všichni pořád tvrdí, že žánru adventur už odzvonilo a přitom, pořád vychází nové a nové, originální hry právě v téhle kategorii. Dalším takovým důkazem je klasická point-and-click adventrua Voodoo Detective láká hráče na ručně malovanou grafiku, zamotaný detektivní příběh ze 30. let minulého století a řadu vtipných dialogů. Navíc se hra nechystá jenom na počítače, ale dorazí i na mobilní telefony.

  • Datum vydání: 24. května 2022
  • Vývojář: Short Sleeve Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS, Android

Příběh bere hráče na exotický ostrov New Ginen zpátky do 30. let, kde si mladá žena v zoufalé situaci najímá soukromé očko, detektiva Voodoo. Potřebuje jeho pomoc, ale nejde o žádnou brutální vraždu nebo ztracený rodinný šperk. Roztomilá klientka totiž ztratila svou paměť. A vy máte to štěstí, že jí můžete pomoct vzpomínky znovu získat nebo alespoň odhalit její identitu.

Mezitím, se na ostrově rozjíždí další zápletka, voodoo nabírá na své síle. Navíc nejste jediný, kdo něco hledá a kromě milých ostrovanů narazíte i na korupci, zločineckou organizaci a nepříjemné turisty. K tomu se přidávají klasické hádanky, které nemůžou chybět snad v žádné adventuře.

Hra je ručně kreslená a už v traileru působí hrozně atraktivně. Jako ta správná adventura, která se vrací k starým, dobrým hvězdám žánru.Vývojáři se netají tím, že chtějí, aby byla hra co nejzábavnější. A vtipné dialogy čtou ostřílení dabéři z Mass Effectu, Dragon Age, Final Fantasy… Jak rychle (a jestli vůbec) se hra dočká české lokalizace není potvrzeno.

Voodoo Detective vyjde už dnes na počítače i mobilní telefony. A zatímco na Steamu nejsou o ceně ještě informace, na Epic Game Store je už cenovka s částkou 310 kč. Což je podle mě příjemná cena, za hezkou adventuru. A pro všechny, kteří už dohráli nového Poldu, jde určitě o zajímavou položku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.