Voxel Tycoon – NOVINKY – OpenTTD v ohrožení?

Legendární OpenTTD podle mě žádná hra jen tak nepřekoná, ale hodně herních vývojářů se o to snaží. Voxel Tycoon je dalším takovým příkladem, na nekonečných mapách nechá hráče těžit suroviny, přepravovat je po kolejích nebo silnicích a přitom si něco vydělat.

  • Datum vydání: 15. dubna 2021
  • Vývojář: Voxel Tycoon
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Procedurálně generovaný svět přechází z jednoho biomu do druhého, zelenou trávu najednou střídá ledem pokrytá země, za kterou se rozléhá horká poušť. Nemusí to dávat smysl, dokud na mě čekají jedinečné suroviny, které můžu vytěžit a poslat zpátky do svého impéria. A jakmile přeměním suroviny na peníze, přichází na řadu teraformace. Ve Voxel Tycoon neexistují hranice, které by mě zastavily.

Samotný transport funguje podobně jako v ostatních hrách, i když Voxel Tycoon přichází s vlastními novinkami. Nejdřív se rozhodnete, jestli postavíte koleje nebo silnici a potom si vyberete jeden z více než 50 dopravních prostředků. Každý prostředek má vlastní statistiky a od páry se postupně dostanete až k elektrice. Dopravní prostředky mají svoje vlastní fyzikální modely a například jejich maximální rychlost se může měnit, podle velikosti nákladu.

Továrny jsou důležitým článkem v chodu celého impéria. Vytěžené suroviny se sice dají prodat, ale vyšší cenu budou mít zpracované, takže šup s nimi do továren. Vzhled továren si hráči můžou sami navrhnout. A součástí hry by měl být i výzkum a postupné odemykání nových technologií a samotných továren.

Města se rozrůstají sami a vždycky mají nějakou poptávku, ale ten pravý rozvoj dokáže zajistit jenom vaše společnost. Čím víc surovin a dalších dobrůtek se do města dostane, tím větší bude, ještě se zvedne poptávka, přistěhují se nový lidé a vaše společnost pro ně bude nepostradatelná.

Vývojáři slibují, že hra bude od prvního dne podporovat mody. A tak nebude nouze o nový obsah.

Voxel Tycoon zatím podle slov vývojářů vypadá jako nová generace OpenTTD a to mě vždycky naláká. Nezbývá než další dva dny počkat do vydání hry a vyzkoušet si hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *