VR zGame – RECENZE – Utečte před zombíky! Virtuální realita

  • Vývojáři: StormBringer Studios OU
  • Datum vydání: 9. června 2016
  • Žánr: Akce, Early access

Milovníci hororových filmů a her zbystřete. Do světa se vmísila nová hra, ve které se budete muset i hýbat. Ano, čtete správně. Doposud byly tyto novinky vytvořené pouze na pohyb postavy o 360°, nešlo tedy chodit. Vývojáři ze studia StormBringer ale spojili něco, co svět doslova potřeboval. A to je již zmíněný pohyb s hraním. A proč jsem na začátku zmínil hororové filmy nebo hry? Je to kvůli tomu, že hra se odehrává v noci a bojujete proti hordám zombíků.

vr game

Pohnete hlavou – ve hře se podíváte tím směrem, kterým jste se podívali. Popojdete dopředu, či jiným směrem, nebo zmáčknete tlačítko, a postavu uvedete do pohybu. V ruce máte zbraň. Ze začátku pouze pistoli, v pozdější době dostanete i automatické zbraně – střílíte stisknutím tlačítka.

V čem je ale háček? Pokud chcete hrát na Xboxu (kinect), musíte mít krabičku, která snímá váš pohyb a stát před ní. Tady je to ale jinak. Pokud jste již slyšeli o ne moc starém produktu s názvem oculus rift, tak již zřejmě více. Oculus rift jsou „brýle“, které si nasadíte na hlavu a objevíte se ve hře. Je zde ale potřeba více věcí, než jen oculus rift, nebo brýle na podobný způsob. Potřebujete také sluchátka z důvodu většího napětí při hraní a 2 ovladače do ruky .

Graficky hra není nijak úžasná. Důvod je ale jasný. Tyto hry jsou totiž naprosté novinky a technologie se teprve začíná vyvíjet. Na počítači se také ze začátku nedaly hrát hry, a co dokážeme teď. Ve VR zGame se ocitáte na mapě se zbraní v ruce. Postupem času zabíjíte zombíky a získáváte lepší zbraně. Hraje se pouze na skóre.

VR zGame d

Hra stojí necelých 9 euro, problémem ale je, že hru nelze hrát bez tohoto příslušenství. Musíte mít vše koupeno, což si každý dovolit nemůže. Myslím si ale, že toto je začátek lepšího hraní v budoucnosti.

+ musíte se pohybovat, cena hry, na oculus rift dobrá grafika, pokud nabíjíte zbraň, je nutné pohybovat rukou jako při nabíjení zbraně

– cena příslušenství, grafika oproti nejnovějším hrám je hrozná, pohyby zbraně nejsou kvalitně propracované

Hodnocení: 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *