Výběr 5 nejlepších herních strojů pod stromeček – TÉMA

Blíží se Vánoce a to je příležitost pro nejednoho herního nadšence, neboť „co si asi přát pod stromeče“. Dnes se podíváme na top pět ultimátních herních strojů, z nichž minimálně jeden byste měli nalézt pod svým stromečkem, pokud si tedy chcete rok 2017 herně užít. Myslím si, že nemá cenu chodit dlouho kolem horké kaše, protože Vánoce se opravdu kvapem blíží a jestli je čas nakupovat, je to právě teď!

PlayStation 4 nebo 4 Pro: jasná volba konzolisty

A začneme hned zostra. Tento výběr pěti je tak trochu řazen i cenově, takže nikoho nepřekvapí, že na prvním místě buď logicky konzole od Sony. Je to skutečně to nejvýkonnější zařízení, které do cenovky 10 000 korun během těchto Vánoc seženete, to vám garantuji. Někdo by mohl namítat, že je Xbox lepší, ale na druhou stranu – jaká konzole většinu z nás vychovala? Ano – PlayStation 1 případně 2, takže nějaká ta přízeň nám ani značce neuškodí.

Je tu ovšem téma, nad kterým bychom se pozastavit mohli – Pro nebo klasiku. Tady prozatím záleží pouze na vaší ochotě investovat, jelikož poslední tenkou revizi PlayStationu 4 můžete mít i za cenovku do 7 tisíc korun, kdežto vylepšenou verzi Pro seženete kolem 10 tisíc. Upřímně, konzole v současnosti nenabízí takovou změnu od základní čtyřky, že nemá moc cenu očekávat od ní něco; je to spíše investice do budoucnosti. Na každý pád, výběrem jedné z těchto dvou konzolí rozhodně neprohloupíte!

  • Cena: od 7 000 Kč – PlayStation 4, od 10 000 Kč – PlayStation 4 Pro

Acer Aspire F15: když chcete hrát na laptopu levně

V poslední době se v herním světě rozšiřuje takový malý nešvar pro všechny klasické hráče a to je hraní na laptopu; celkově herní notebooky. Herní notebooky jsou zajímavé odvětví – většinou se ani nedají přenášet, jak jsou těžké a mohutné, možná najdou uplatnění u studentů, ale ti na ně většinou nemají, neboť za tu tolikrát propíranou „přenosnost“ si prodejce nechá celkem dost zaplatit. Dost ale filosofování, Acer Aspire F15 se vás totiž všemi možnými prostředky pokusí přesvědčit o tom, že tohle odvětví elektroniky má svá pozitiva.

Za cenu 20 tisíc korun zde totiž dostanete mobilní grafiku GeForce 950M, 8 GB RAM, terabajtový plotnový disk a 96GB SSD a procesor Intel Core i5 6200U, k tomu pochopitelně FullHD 15,6″ displej. Komponenty této kombinace vám zaručí například poslední FIFu nebo GTA V ve středních detailech s 30-40 snímky za vteřinu, ovšem hry jako Battlefield 1 si plné polní nezahrajete, je tedy nutné zvážit zde své priority.

  • Cena: od 20 000 Kč

Lenovo IdeaPad Y700 Gaming: přenosné hraní a styl k tomu

Málokterý herní notebook dokáže moje oko uchvátit tolik, jako právě IdeaPad Y700 Gaming od Lenova. Ten nabídne v základu velký procesor Intel Core i5 6300HQ a grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 960M, což je již velmi přijatelný tandem, chystáte-li se hrát i něco jiného než Minecraft. Notebook je v jeho cenové kategorii (do 35 tisíc korun) naprosto bezkonkurenční a dovolí vám hrát FIFu, poslední GTA, Dishonored 2 i Overwatch s obstojnými detaily, nakonec si zahrajete i ten Battlefield s grafikou v únosné mezi. Pro někoho může být na obtíž velký 17,3′“ displej, ovšem pokud nehodláte notebook nikam nosit a hodláte si jej ponechat pěkně na vašem pracovním stole, 17″ displej spíše uvítáte.

  • Cena: od 28 000 Kč

MSI GE62VR: když to s hraním na laptopu myslíte vážně

Tento notebook, u něhož se na chvíli zastavíme, rozhodně snese tu nejvyšší kritiku, neboť je to, dalo by se říct, plnohodnotný počítač v těle notebooku. Vážně! Uchvacující procesor Intel Core i7 6700HQ, k tomu 16 GB operační paměti, ale především musím zmínit grafickou kartu Nvidia GeForce GTX 1060 s architekturou Pascal. Konkrétně u tohoto notebooku se dá také mluvit o hraní s virtuální realitou od HTC nebo Oculus Rift, případně hraní ve 4K rozlišení s extérním monitorem, neboť nativní displej nabízí rozlišení „pouze“ FullHD.

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že na tomto stroji si zahrajete cokoliv, co v současnosti trh s PC hrami nabízí. U her jako je Zaklínač 3, GTA V, Dishonored 2 a další se nemusíte bát hrát s nejvyššími detaily. Pochopitelně, že u velkých her, jako například Battlefield 1 nebo WatchDogs 2 pravděpodobně nebudete mít volnou ruku a budete se muset spokojit s vysokými detaily, namísto těch super-ultra. Pokud vás ovšem i toto omezuje, můžu vás odkázat na poslední stroj našeho výběru, ten vás již zaujmout musí.

  • Cena: od 39 000 Kč

MSI GT73VR Titan Pro: když jsou peníze až na druhé koleji

Může se stát, že vám žádný ze strojů v mém „Top 5″ nemusí vyhovovat, tím pádem není nad to se podívat trochu do jiné sféry, než které jsme ochotni s úsměvem přejít. Myslím, že GT73VR je přesně ten kus hardwaru, který byste si nebáli zakoupit, kdybyste před sebou měli najednou milion korun; nic na tom, že tento stroj by vás stál desetinu vaší částky. Za tuto cenu dostanete procesor Intel Core i7 6820HK, 32 GB RAM, ale hlavně velkou plnohodnotnou grafiku od Nvidie, konkrétně GTX 1080; samozřejmostí je i 4K displej se 17,3“ úhlopříčkou. Nemá moc smysl do tohoto notebooku jakkoliv rýpat nebo v něm hledat chyby – v tuto chvíli se jedná o společníka, který schroupe jakoukoliv hru, kterou mu předhodíte; bez výjimky!

  • Cena: od 100 000 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *