Výběr nejzajímavějších módů pro třetího Zaklínače – TÉMA

Už od počátku herního odvětví se pracuje s množstvím herních úprav, které však vytváří samotní hráči. Většina vydavatelů jim umožní volnou (a především bezplatnou) distribuci, takže modeři upravují hru dle vlastní libosti. Od odemknutí nastavení grafiky (Watch Dogs), přes lepší systém dialogů (Fallout 4), modifikací nahrazující celou hru (Skyrim), až po herní objekty a animace. Na GamingSite.cz jsme se věnovali jen několika málo módům, proto teď sestavím žebříček nejzajímavějších modifikací hry Zaklínač 3. Jeho recenzi si můžete přečíst zde.

Tyto herní modifikace lze třídit do různých kategorií. Představíme si skupiny grafické, vánoční, animace a jiné.

Grafické

Zdá se vám, že stíny nevypadají, jak jste si je představovali? Nebo byste rádi nainstalovali kvalitnější textury, případně změnili grafiku celé hry? Beze všeho! Kategorie grafických módů se jeví asi tou největší. Po vydání hry se totiž diskutovalo o downgradu (zhoršení) vzhledu. Hráči tak modifikují kód, aby dosáhli lepších výsledků.

The Witcher 3 HD Reworked Project

Modifikace zásadním způsobem mění textury kamenů, podlah, stromů, dřevěných beden a dalších. Díky ní se opraví zmíněné objekty, aniž by došlo ke ztrátě frameratu. Instalaci proveďte vložením do složky Mods (pokud ji nikde nevidíte, stačí tuto složku založit).

Ravens Extended Graphics Edition

Třetí díl trilogie Zaklínač disponuje živými barvami plnými teplých tónů. Dají se utlumit tímto módem, který hru patřičně ztmaví. Nečekejte však nic veselého; jak už z názvu vyplývá, filtr utlumí veškeré barvy. Bohužel musíte instalovat více než jeden soubor.

mody

Natural Colors for STLM 2.1

Přímý opak předešlého modu oživí tón barev. I zde počítejte se složitou instalací několika souborů, jejíž průběh naleznete v popisu.

Fantasy 4.0.1.

Rozsáhlou úpravu poskytne mód Fantasy. Základní grafické nastavení působí realisticky, autoři se tedy rozhodli grafiku ozvláštnit. Nastavení Vanilla zjemní vizáž hry. Ultimate pak zostří.

mody 2

Vánoční/zimní

Vánoční čas ovlivní spoustu her. V The Sims se objevil vánoční stromeček, svět GTA Online halí sněžná pokrývka a Zaklínač… Inu, ten si oblékl vánoční háv Santa Clause nebo se změnil v Yettiho.

Santa Claus Mod

Ano, Geralt se opravdu může vyšňořit ve stylu Santy Clause. Stačí, abyste si stáhli a nainstalovali tento mód.

Ciri Christmas Outfit

Hledání Ciri se vleče notnou část hry. Až ji objevíte, stane se pomocí této modifikace vánočním zázrakem.

mody 3

Ugly Christmas Ursine Sweater

I Zaklínačova babička umí plést. Pro svého vnuka si dala práci se svetrem, co si dá na brnění jménem Ursine. Instalace opět jednoduchá.

Animace

Ve hře pár klíčových animací chybí. Modeři z toho důvodu uvolňují své animace, jež prohloubí herní zážitek.

Eating and Drinking Animations

Když jsem zmiňoval chybějící animace, trklo mě, že hra neobsahuje právě tyto. Pití a jezení se ve hře děje bez jakéhokoli zobrazení – zkrátka stisknete tlačítko a zdraví se doplní. Autor módu řeší situaci přidáním animace, kdy Geralt lokne z lahvičky a kousne si do jídla. Originální, ne?

Sheathing Swords Animation Fix

Hra se nevyhnula řadě zvláštních bugů a spíš než mód tato úprava patří mezi opravy. Konkrétně animací mečů, u nichž občas blbnou textury a protínají Geraltovu ruku.

Faster Geralt Animations

Modifikace zrychlí hráčovy animace včetně jízdy na koni, boje, běhání, plavání a skákání.

Jiné

Mezi jiné se dostaly módy měnící herní rozhraní, jako třeba upravená minimapa a možnost titulků. Ke konci bych rád uvedl zdroj všech módů: www.nexusmods.com/witcher3

Better Minimap – A Quick Map Mod

Zaklínač 3 postrádá důležitou funkci zvětšování minimapy, kterou přináší až tento mód. Už nikdy víc nemusíte otevírat velkou mapu.

World Border Remover

Vydejte se za hranici herního světa. Nic krom travnaté roviny tam ovšem neuvidíte. Mód odstraňuje pomyslnou hranici, kde končí hra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *