Výběr online her pro správné hráče – TÉMA

Zmíněné hry:

  • Skyforge
  • Drakensang Online
  • TERA
  • The Elder Scrolls Online
  • World of Tanks
  • World of Warships
  • Star Wars: The Old Republic
  • Guild Wars 2
  • WildStar

Rádi byste si zahráli bezplatné MMO hry, ale neznáte je, popřípadě se vám žádná nelíbí? Výběr magazínu GamingSite.cz vám dá skvělé tipy, jak zabít svůj volný čas, aniž byste museli utrácet peníze za videohry. Stačí vám středně výkonný počítač a internetové připojení.

Vyhodnotíme osm online her dle stupně monetizace, hratelnosti, hw náročnosti, grafiky, optimalizace a celkové zábavy. Dočtete se tu o různých žánrech – nechybí ani RPG, střílečka, či strategie.

Online hry si možná víc oblíbili mladší hráči, ovšem trh nabízí také ekvivalenty pro dospělé. Vyjma CS: GO, či starší CS nebo LoL sem pustíme téměř všechny známé hry. Proč výběr neobsahuje výše zmíněné? Inu, tento seznam se týká spíš MMO (zkratka znamená Massively Multiplayer Online; patří sem i MMORPG), ovšem nerad bych někomu křivdil – tyto hry se řadí spíš mezi esporty.

Skyforge

Nováček roku 2015 představuje zábavné prvky ve stereotypní hratelnosti běžných online her. Krom toho nepotřebujete až tolik výkonné železo, abyste ho spustili. Grafika přesto vypadá hezky. Optimalizace se tedy povedla na výbornou, což ocení každý, kdo rád tráví hodiny plněním rozmanitých questů. SkyForge též ohromí svou originalitou. Ačkoli si nelze vytvořit kopii Toma Cruise nebo jiné celebrity, v možnostech úpravy postav a herního světa toto MMORPG boduje. Jasná volba pro každého fanouška frenetických sci-fi her, v nichž akce hraje hlavní roli.

Mikrotransakce: v malé formě

Game_150824_230739

Drakensang Online

Jako jeden z mála se DO pyšní českou lokalizací. Též se přikláním ke spíše pozitivnímu hodnocení, protože tyto dvě hry se moc neliší. Každá sice obsahuje kupu rádoby stejných questů založených na známém principu, jenže výhody hledejte v kustomizaci. Drakensang Online vám umožní hrát až za čtyři klasy, lze procestovat obrovské mapy, jež zahrnují rozmanitá prostředí včetně různých dugeonů… Ale hlavně vás docela baví, zlepšovat svou postavičku. Zkrátka si DO najde spoustu hráčů, i kdyby mu chyběl český překlad (optimalizace ve stejné stavu).

Mikrotransakce: Nesporný zápor této hry

TERA

MMOJRPG žánru jsem se chtěl vyhnout, ale klenot druhu TERA se nedá přehlížet. Obsadila první příčku v žebříčku Steam MMORPG, což už něco málo říká. Tady však grafika ještě zkrásněla. Barvy vás naprosto oslní, nehledě na celkový styl, jímž tato hra působí. Co se týče hratelnosti, přirovnal bych TERu asi k World of Warcraft. Celou image si prostě buď užíváte, nebo se vám ani trochu nezamlouvá. HW požadavky splní každý průměrný stroj. Pro náročného hráče.

Mikrotransakce: v omezeném počtu

TERA

The Elders Scrolls Online

Tamriel ožil už poněkolikáté, ale jeho dosud nejlepší zpracování představuje Skyrim. Přesto bych doporučoval vyzkoušet i tento kousek. Leč placený, tak o to lépe zpracovaný. Nelze ovšem tvrdit, že cena se rovná kvalitě; u mnohých titulů se odehrává opačný děj. Avšak ESO se něčím věru liší. Grafiku ať vezme čert, ta vypadá prakticky u všech těchto her stejně. Hratelnost tady splňuje požadavky každého hráče kvalitních RPG… Srovnáme-li ESO a Skyrim, těžko se nám hledají odlišnosti. Jedné si všimnete, respektive ji využijete hned po prvním zapnutí hry; výskyt a interakce ostatních hráčů. Jinými slovy, čistý multiplayer, který sází na zábavu ve dvou a více hráčích. Kdekoli jinde by to znamenalo zátěž, tady se provázanost hodí.

Mikrotransakce: platí se měsíční předplatné

World of Tanks a World of Warships

U zmiňované provázanosti ještě chvilku zůstaneme. Ve válkách totiž nebojovali pouze vojáci, ale také těžká bojová technika, mezi niž neodmyslitelně patří tanky. Hry od studia Wargaming se pyšní hezkou tradicí. Každý jejich titul se zabývá válečnou tématikou, buď tanky, letadly, nebo nově též bojovými loděmi. Většinu fanoušků zaujme především četnost různých tanků (můžete zvolit svůj oblíbený, s nímž pak vybojujete zásadní bitvy světových válek), ale jak se zmínil, provázanost hraje klíčovou roli. Jeden tank přece válku nevyhraje. A tak se šikne, když přizvete své kamarády do hry. Abych se zabýval jiným tématem, grafické zpracování ocení všichni majitelé výkonných strojů. Něco tak hezkého se všude nevidí.

Mikrotransakce: implementovány bez horších důsledků

World of Tanks

Star Wars: The Old Republic

V předaleké galaxii vznikla online hra, jež si dala za cíl, pokořit World of Warcraft. Nic však nepřitahuje hráče tolik, jako právě ten, takže se musela přeměnit. A to do podoby F2P titulu, jehož kvality zůstávají stejné – univerzum Star Wars. Krom nich řadu kladných vlastností rozšiřují origiální questy a téměř hezká grafika. Ano, SWtOR už něco pamatuje, proto však nutně neztrácí hráče. Dostupnost titulu se zrušením měsíčních poplatků zvětšila, z toho důvodu se logicky zněkolikanásobil počet hráčů. Hratelnost bych ani nezmiňoval, protože zůstává prakticky stejná. Plníte úkoly, získáváte zkušenosti, ty pak rozdělujete do stromu dovedností a prozkoumáváte rozlehlý svět, plus vybavujete se s postavami v dialozích. Co víc si přát?

Mikrotransakce: minimální

Guild Wars 2

Opět starší hra, si nezíská své fanoušky snadno. Její temnost vás kolikrát přesvědčí, že fantasy žánr by v žádném případě nemohl nudit. RPG z dílen ArenaNet disponuje úžasným příběhem, což mnoho hráčů nevnímá, avšak vyskytují se zde draci! Vzácná komodita i pro fantasy žánr, natožpak videohry. Jen si vybavte, kolik her ukazuje prvotřídní draky (wyverny se nepočítají). Příběh se od jiných her tohoto typu moc nevymyká, rasy v něm zmíněné obývají severské země a dostupná povolání (neboli Guardian, Ranger, Necromancer, Warrior, Elementalist, Mesmer, Thief a Engineer) nabízí vždy jinou hratelnost.

Mikrotransakce: herní měna Gems

Wildstar

Před nedávném se autoři uchýlili ke zrušení měsíčních poplatků – dobrá zpráva. Ta špatná spočívá v tom, že onen krok přilákal neuvěřitelné množství hráčů, takže servery padaly v rychlém sledu. Teď se situace ustálila, jak se tedy Wildstar hraje? Záleží na osobních dojmech. Já třeba nejlépe hodnotím ztřeštěnost celého příběhu, postav, či všeho, co ve hře uvidíte. Bohužel se Wildstaru nevyhnuly problémy, které konfrontuje každé MMORPG. Repetetivní úkoly sužují každou hru zmiňovaného žánru. Tady však dobré převládá nad špatným. Komiksová stylizace, sci-fi na každém kroku, rozmanité postavy a povolání, to vše budí veskrze pozitivní dojem.

Mikrotransakce: též minimální

Wildstar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *