Wanderlost – NOVINKY – Survival RPG se zombíky!

Wanderlost je připravovaná indie survival RPG hra se super roztomilou pixel artovou grafikou. Možná úplně poslední člověk se snaží přežít ve světě zaplaveném mozkožrouty a i když gameplayově nejde o přelomovou hru, její barevný svět mě vážně láká.

  • Datum vydání: Není oznámeno
  • Vývojář: Eli Segal
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

16-bitová apokalypsa Wanderlost se nedávno objevila na Kickstarteru a její vývojář si nastavil celkem lehce dosažitelný cíl 35,000 $, který potřebuje k tomu, aby hru vydal na Steam. A čeho všeho se ve hře dočkáme?

Zrzavý protagonista se v opuštěném světě musí o všechno postarat sám. Jídlo, pití a přístřešek jsou jako v každém survivalu to nejdůležitější. Na procedurálně generované mapě musí hráč nejdřív sehnat dost dřeva na udržení ohniště, aby se postava mohla trochu zahřát. S větší zásobou materiálů se dá podniknout mnohem víc, velká chata s vlastní studnou a udírnou nezní zase tak špatně ani v post-apo světě.

Devět unikátních biomů skrývá kromě rozdílných surovin i speciální odměny. Hráč musí trochu zariskovat, aby se dostal skrz deštný prales až k městu. Opuštěné budovy a vraky aut jsou děsivou připomínkou smutné historie a taky se jenom hemží zombíky, ale lepší loot byste těžko hledali. Jak říká vývojář, lednička na stromě neroste.

Farming je další velkou částí hry. Nemusíte pořád chodit daleko do lesa pro trochu dřeva nebo nějaké bobulky. Stačí pár semínek, motyčka, trocha vody a můžete se pustit do zahradničení. Zásoby na horší časy se hodí vždycky.

Když už jsme u jídla, talíř zeleniny nebo ovoce sice není čas od času špatný, ale maso je maso. Lov a rybolov budou ve hře taky. Lovením zvěře získáte víc masa, ale ulovit rozzuřeného medvěda je těžší než vylovit z vody rybu.

Pokročilý crafting systém nechá hráče vyrobit si cokoliv, po čem zatouží. Potřebujete sekeru, lopatu nebo nějakou zbraň na zombíky? Není problém, stačí sehnat si materiály. Jednoho osamělého mozkožrouta umlátíte lopatou nebo krumpáčem, ale na větší skupiny budete muset vycraftit sniperku nebo katanu.

Wanderlost prostě vsází na léty prověřený recept na survival hry, jenom k tomu přidává roztomilou grafiku. A jestli mám mluvit za sebe, tak to funguje. Na Wanderlost se těším i když nebude kdoví jak přelomový a bude mít nejspíš jenom single. Je to hra u které si odpočinete, strávíte s ní celý víkend a máte dobrý pocit z toho, že jste si postavili malou pevnost uprostřed končícího světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *