Wanted: Dead – Šílený mix 80. let, kyberpunku a policejní jednotky!

Wanted: Hledá se: Dead je nová hra, která kombinuje boj zblízka, střelbu a bizarní minihry. Hlavní hrdinka Hannah Stoneová žije v alternativní verzi Hongkongu, kterou ovládá korporace Dauer Synthetics. V tomto světě probíhají bitvy, v nichž jsou vězněni cizinci za terorismus, vraždy a další údajné zločiny, které naznačují, že ve skutečnosti byli agenty nebo vojáky.

Hannah, která byla sama uvězněna, je propuštěna výměnou za svobodu jako velitelka jednotky Zombie, skupiny neortodoxních policistů. Jejich úkolem je vyčistit ulice Hongkongu, aniž by se ohlíželi na vedlejší škody. Když však Hannah, extrovertní Herzog, rozvážný Doc a hluchoněmý Cortez odhalí spiknutí, do něhož je zapletena společnost Dauer, začnou porušovat i těch několik málo pravidel, která měli.

Hannah má navíc podivné výpadky paměti, při nichž se jí vracejí vzpomínky z předchozího života. V některých případech jsou tyto scény až nepříjemné a vše směřuje k překvapivě napínavému finále. Ústřední příběh není nijak originální ani propracovaný, což je trochu zklamání, ale to ani nemusí. Místo toho využívá kyberpunkového žánru a některých klišé s ním spojených. Hlavní hrdina má syntetickou ruku a i další vedlejší postavy či nepřátelé se mohou pochlubit různými vylepšeními svých těl. Ve hře se objevují také androidi a obří mecha-pavouci. Na policejní stanici, kde se hrdinové scházejí po každé misi, najdete také arkádové automaty, jukebox a nevrlého uřvaného šéfa, který jako by vypadl z kriminálky z 80. let.

Hra se podařila dobře v několika oblastech. Zaprvé, hra nabízí velmi zábavný zážitek, který hráči mohou prožít v prostředí bohatém na akce, napětí a dobrodružství. Hra také nabízí skvělé vizuální zpracování, které hráčům umožňuje úplně ponořit se do hry a cítit se jako součást tohoto fantastického světa.

Dalším velkým úspěchem této hry je to, že nabízí velmi bohatý a zábavný herní systém. Hráči mají možnost si vybrat z velkého množství postav, které mohou hrát, a každá z nich má své vlastní speciální schopnosti a vlastnosti, což umožňuje hráčům hrát hru několika různými způsoby. Hra také nabízí velké množství úkolů a výzev, které hráči musí splnit, což je zábavné a napínavé.

Nicméně, hra má také několik nedostatků. Například, některé úkoly jsou velmi těžké a mohou být frustrující pro hráče. Hra také nemá moc příběhu, což může hráčům vadit. Kromě toho, hra se může stát monotónní, jelikož mnoho úkolů je podobných a mohou být unavující.

Hra má oldschoolovou atmosféru, která je okamžitě patrná z písma, vizuální stránky a designu jednotlivých úrovní. Ústředního padoucha poznáte na první pohled: je to blázen, má ulízané blond vlasy, knírek a černou uniformu a chybí mu jakékoli charisma. Chodby jsou jednoduché, stěny holé a policejní stanice vypadá jako z mnohem staršího titulu. Během akce máte k dispozici jasně vymezené chodby, kterými můžete procházet. Jsou dveře vpravo zavřené? Je vlevo květináč, který by měl jít snadno přeskočit? Ani to nezkoušejte, cesta je přesně nalajnovaná.

Naštěstí vzhled v tomto případě není podstatný a nikdo vám nenaznačuje, že byste ho měli obdivovat – což je dobře, protože občas chybí detaily a grafika mohla být lepší. Nicméně Wanted: Dead je zábavná hra, která vás dokáže rozptýlit, když to potřebujete.

6,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *