War Mongrels – NOVINKY – Temná druhoválečná strategie!

War Mongrels je isometrická real-time strategie od polského studia Destructive Creations, kteří už za sebou mají tituly Ancestors Legacy a Hatred. Tohle studio se proslavilo hlavně tím, že nikdy nevíme přesně, co od nich čekat. Víme ale, že i War Mongrels bude mít brutálně nekompromisní příběh, odehrávající se během druhé světové války.

  • Datum vydání: 19. října 2021
  • Vývojář: Destructive Creations
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Hra začíná v roce 1944 na východní frontě, dvěma německým vojákům Mafredovi a Ewaldovi se naskytne příležitost utéct ze zajetí. Cestou do bezpečí si oba uvědomí, že by měli dál bojovat, ale ne na straně Němců. Místo toho se přidají k polskému odboji a spolu s dalšími hrdiny, vedou svoji vlastní jednotku napříč nacistické propagandě.

Jako real-time strategie se dá War Mongrels přirovnat k sérii Comandos. Mapa před vámi se jenom hemží nacisty, někteří hlídkují, někteří jenom postávají a dělají, že dělají. A před hráčem se otevírají dvě cesty, buď se všem nepřátelům můžete vyhnout a nebo naopak nenechat jediného z nich naživu.

Nepřátelé mají klasické kuželové vidění a jakmile se dostane do vyšrafované oblasti, máte v podstatě volné pole. Můžete nepozorovaně projít nebo schovat mrtvolu. Stráže se samozřejmě můžou otočit nebo změnit svoji obchůzkovou trasu, takže není na škodu být pořád ve střehu, ale dalo by se říct, že dokud stráže nemají podezření, že je někdo v táboře, hráč je v bezpečí, dokud se jim neukáže.

K tomu, aby všechno šlo přesně tak, jak si naplánujete je tady tzv. ‚planning mode‘, kde si předem vybere akce, které chcete, aby vaši partyzáni následně spáchali. Díky tomu se najednou můžete zbavit hned několika stráží.

Během kampaně jsou na mapě vždycky přinejmenším dva hratelné charaktery, celá příběhová část se dá projít v co-opu. To jenom přidává nové způsoby, jak si užít hru inspirovanou skutečnými událostmi, která se snaží ukázat hráčům, že ať už jste na jakékoliv straně zákopu, nečeká vás nic pěkného.

Hra je dostupná na PC a obě generace současných konzolí a dá se pořídit třeba na Steamu nebo Epic Games Store.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *