Warcraft Arclight Rumble – MOBILNÍ HRY – Aliance a Horda v úplně novém, nečekaném zasazení!

Blizzard konečně prolomil ticho a objevili se nové informace k připravované mobilní hře ze světa Warcraftu: Arclight Rumble. Přivede tak konflikty z Azerothu na řadu nových zařízení v nové tower defense strategii. Co o ní zatím víme?

  • Datum vydání: konec 2022
  • Vývojář: Blizzard
  • Platformy: Android, iOS

Jestli jste čekali, že Blizzard připravuje nové MMORPG na mobily, tak jste se jako většina z nás spletli. Očekávaná mobilní hra se představila jako klon Clash Royale a spíš než na usmíření si dlouholetých fanoušků série, cílí na přitáhnutí těch nových. Nesmíme ale zapomínat, že pole mobilních her se dost liší od toho velkého, počítačového a platí tady úplně jiná pravidla.

Než ale hru úplně zavrhnete, podíváme se na to, o co vlastně jde. V základu jde o sbírání postaviček po vzoru Gacha her s trochou strategie navrch. Při vydání, bude hře 65 postaviček s různými statistikami a schopnostmi, rozdělených do pěti kategorií – Aliance, Horda, Blackrock, Beast a Undead. Každá z těchhle skupin se bude na bojišti chovat trochu jinak. Horďáci vás převálcují a nenechají kámen na kameni, Alíci zase rozumí slovu obrana.

Vývojáři slibují příběhovou kampaň, dungeony a raidy, jak jsme na ně zvyklí. K tomu přihazují co-op a PvP. Za herní měnu si budete kupovat políčka na mapě, na ty umístíte svoje jednotky a pak už můžete sledovat, jestli se tam udrží nebo ne. Bojují zcela autonomně a hráč je může jenom nasměrovat k truhle nebo nepřátelské jednotce, popř. bossovi.

Warcraft Arclight Rumble vyjde na Androidy a iOS, pravděpodobně koncem roku a půjde o free-to-play hru. Na Google Play už teď funguje předregistrace, pokud byste chtěli zkusit svoje štěstí dostat se do hry dřív. Určitě půjde o zajímavý a v mnoha ohledech nový titul, který hezky rozšíří nabídku Blizzardu. Jedinou otázkou je, jak moc chce studio na hře vydělat a jak agresivní model pro mikrotransakce nastaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *