Warsaw – NOVINKY – Darkest Dungeon v Polsku?

Polská historie je dlouhá, složitá a krvavá. Jedinečný pohled na jednu její část nám nabídne připravovaná hra Warsaw. V čele odboje se hráč postaví nacistickému útlaku, zúčastní se několika sabotáží a pokusí se získat pro svoje lidi alespoň část svobody zpět.

  • Plánované datum vydání: 2. října 2019
  • Vývojář: Pixelated Milk
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, Linux

V roce 1944 se ulice Varšavy zbarvily do ruda. Kdybyste se zeptali na události zobrazené ve hře pamětníků, jejich názory by se lišily. Jedni by tvrdili, že hrdinný odboj ukázal nacistům zač je toho loket, druzí by si stáli za tím, že odboj zbytečně odvedl mladé lidi plné naděje na porážku. Nicméně by se oba tábory shodli na tom, že krev tekla ulicemi města.

Warsaw je hra inspirovaná nezapomenutelným Darkest Dungeon a jestli chcete prožít příběh plný naděje, zklamání a ztráty, jste pravděpodobně na správném místě.

Hra se ovládá v podstatě stejně jako Darkest Dungeon a mechaniky asi nikoho neohromí. V hlavním táboře odboje si hráč vybere lidi, se kterými se chce vydat do ulic Varšavy a vybere jim věci na cestu. Vypadá to tak, že každá „mise“ je malá část města, kterou se svojí vybranou skupinkou bude hráč procházet a vždycky narazí na sérii zajímavých událostí. Ať už jde o pomoc civilistům nebo boj proti nepřátelským vojákům.

Souboje vypadají trochu líp než v Darkest Dungeon. Pořád se střídají vaše tahy s nepřátelskými a je potřeba myslet dopředu, ale Warsaw slibuje lepší využití mapy a pokud jsou kolem vás trosky nebo pytle s pískem, dá se za ně schovat.

Hra měla vyjít už 4. září, ale nakonec se datum vydání posunulo na říjen. Jak moc historicky přesná hra bude nevím, ale Darkest Dungeon z druhé světové je něco, co mi v knihovně na Steamu vyloženě chybí. Vývojáři si vybrali opomíjené hrdiny války, a to jim dává hodně prostoru. Můžeme jenom doufat, že na konci hry všichni vytáhneme kapesníčky a pogratulujeme vývojářům k masterpiecu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *