Wartales – NOVINKY – Sandbox RPG!

Vikingská budovatelská strategie Northgard, proslavila studio Shiro Games a zařadili ho tak mezi studia, od kterých teď už všichni něco čekají. Proto se nemůžu dočkat, jak se poprali se svým novým nápadem sandboxovým RPG titulem Wartales, který už zítra zamíří do Early Accessu.

  • Datum vydání: 1. prosince 2021
  • Vývojář: Shiro Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Edoranské impérium padlo před sto lety za oběť moru, který nikdo nečekal a nedokázal se na něho připravit. Země se ponořila do chaosu, obyvatelé, kterým se podařilo přežít žijí ve strachu ze zlodějů, hrdinství a čest skoro zmizeli a je na vaší bandě žoldnéřů vyčistit mapu.

Wartales staví hráče do čela jeho vlastní skupiny žoldáků v otevřeném herním světě. Vaším hlavním úkolem je samozřejmě přežít všechny nástrahy děsivého nového světa. Kromě dalších skupin lidí, které nejsou vždycky přátelské, často útočí i zvířata a vaším nepřítelem se stane i hlad. To všechno jsou ale jenom malé nepříjemnosti na vaší cestě za slávou a bohatstvím. Kromě vydělávání na neštěstí vesničanů, můžete prohledávat i ruiny a další zajímavá místa na mapě, těžit suroviny pro výrobu lepších zbraní a samozřejmě obchodovat.

S těžením je propojená další mechanika. Členové skupiny si mohou zvolit jedno z devíti povolání a pokud nemáte v partě nikoho, kdo by uměl zpracovat horníkem natěženou rudu, je dobrá akorát k prodeji. Bez alchymisty zase musíte doufat, že najdete nějakého ranhojiče dřív, než vaše postava ztratí moc krve.

Warrales je low-fantasy hra, takže se asi nedočkáme magie a podobných vychytávek, i když vývojáři slibují zmutovaná zvířata nebo něco podobného a větší záhadu na pozadí celé hry. Ve svém podstatě jde ale o RPG, ve kterém se snažíte přežít se skupinou stejně nešťastných duší, které jsou moc tvrdohlavé na to, aby se prostě vzdali.

Hra stráví následující rok v Early Accessu. Zatím jeden průchod hrou vychází asi na 10-15 hodin a vývojáři by chtěli tenhle čas natáhnout novými mapami, enemáky, lootem… Plná hra by měla být hotová koncem roku 2022, ale Early Access verze se zpřístupní už zítra a bude o něco levnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *