Watch Dogs – Novinky o filmové adaptaci s hvězdou hororu od A24!

Bylo jen otázkou času, kdy se k trendu filmových adaptací přidá i oblíbená videohra Watch Dogs, vydaná společností Ubisoft v roce 2014. Informace přišla z webové stránky Deadline, která také odhalila, kdo by se měl objevit v nadcházející adaptaci.

Australská herečka Sophie Wilde, která se objevila v loňském vysoce oceňovaném hororu Talk to Me od A24, se údajně ujme hlavní role ve filmu. Zahrála si také v seriálech jako You Don’t Know Me (2021), Tom Jones (2023) a letošní The Boy Swallows the Universe. Zda herečka skutečně získá hlavní roli v nadcházející adaptaci, zatím není jisté, Deadline to zatím nikde nezmínil, ale jelikož je její jméno první, které je s projektem spojováno, je to celkem pravděpodobné.

Francouzský režisér Mathieu Turi, který má v našem regionu méně známé hororové filmy jako Hostile (2017) a Meander (2020), se ujme režie. Byl také asistentem režiséra Quentina Tarantina při natáčení jeho slavného filmu Hanební Pancharti (2009). Stojí za zmínku, že Turi také připravuje seriálovou adaptaci slavného titulu A Plague Tale: Innocence z roku 2019, vytvořeného francouzskými vývojáři ze studia Asobo Studio.

Scénář pro Watch Dogs bude vypracován Christie LeBlanc, která napsala Netflixový sci-fi thriller Oxygen (2021). Produkci filmu budou zajišťovat jak Ubisoft Film & Television, tak i New Regency. Zatímco jsou podrobnosti o ději drženy v tajnosti, hry Watch Dogs se odehrávají ve fiktivních verzích skutečných měst, v různých časech, a sleduje různé protagonisty, kteří, ačkoli mají různé cíle, skončí zapleteni s kriminálním podsvětím svých měst.

Antagonisté jsou obvykle zkorumpované společnosti, zločinečtí bossové a konkurenční hackeři, kteří využívají ctOS (centrální operační systém), fiktivní počítačovou síť, která propojuje každé elektronické zařízení v městě do jednoho systému a ukládá osobní informace o většině občanů. Hráč také má přístup k ctOS, který může použít k ovládání různých zařízení, aby jim pomohl v boji, stealthu nebo řešení hádanek.

První hra Watch Dogs vydána v roce 2014, o rok dříve Ubisoft oznámil svůj záměr vytvořit film spolu s řadou dalších her. Kromě Watch Dogs byly plánovány i série Far Cry a Rabbids, které se měly připojit k plánům na filmy Assassin’s Creed a Splinter Cell. Filmovou adaptaci Assassin’s Creed jsme dostali v roce 2016, Rabbids se nakonec objevili v animovaném filmu v roce 2019, a co se týče Splinter Cell, vypadá to, že se o něm stále jen mluví. Totéž platí i pro Far Cry, pokud nepočítáme práci Uwe Bolla v tomto případě, samozřejmě.

Přestože jsou podrobnosti o ději stále utajeny, mnoho fanoušků se již těší na to, jak se budou hry série Watch Dogs přenášet na velké plátno, a doufají, že film zachytí atmosféru a napětí, které je pro tuto herní sérii charakteristické.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *