Watch Dogs – RECENZE – Hackni celé Chicago

  • Vývojáři: Ubisoft
  • Datum vydání: 2014
  • Žánr: Akční adventura, 3. osoba – akční

Máte občas nutkání někoho, nebo něco hacknout, ale nejste dostatečně „vyučení“ na tuto práci? Nevadí. K tomuto vám pomůže hra Watch dogs, kde můžete hacknout opravdu cokoli a kohokoli.

Watch-Dogs

Hlavní hrdina, za kterého hrajete, se jmenuje Aiden Pearce, který se rozhodl postavit proti systému ctOS, který monitoruje celé město – Chicago.

Jak se tedy hackuje? Je to opravdu jednoduché, stačí použít mobil a hra vám ihned nabídne pár věcí kolem vás, které můžete hacknout – jedná se o hacknutí dveří, semaforů, zabezpečovacího systému a hlavně telefonů. Nemáte peníze? Stačí hacknout komukoliv telefon a dostanete se na jeho účet. Jak jednoduché, až bizarní.

watch dogs

Řízení je v této hře poněkud zvláštní, podle mého názoru, se auta chovají jako plastová autíčka na dálkové ovládání. Auta jezdí až moc nepřirozeně a zdá se, jako by neustále jezdili v pomyslných kolejnicích. Pokud je řeč o střílení z auta, jak to známe např. z GTA, zklamu vás, střílet z aute nelze. Tímto krokem se vývojáři „podkopali“ docela do veliké hloubky.

Pokud budeme mluvit o misích hlavních a vedlejších, těch je zde opravdu mnoho, ale co nato, když hlavní příběh je v podstatě neustále to samé? Hackni nějaké místo, dostaň se tam a tam, zabij toho a toho. Popravdě, chtělo by to již něco nového, neohraného.

watch dogs car

Porovnání s GTA – I když byl Watch dogs považován za něco nového, něco lepšího, než je GTA, tak nás vývojáři docela dost zklamali. Hratelnost je slušná, až na občasné dialogy, které jsou docela nudné. Jedna z mála věcí, která se mi líbí na Watch dogs, než na GTA, je to, jak si můžete rozdělovat body schopností a tím si vylepšovat vaše hackerské dovednosti. Jako poslední výtku, bych ještě dodal hudbě. Občas zde zazní nějaký ten známý a dobrý song, ale těch je zde málo, na řadu zde přicházejí neznámé songy, které nezná ani dnešní mládež. Pokud ale máte projeté GTA, určitě tuto hru doporučuji, hra vás dostane hlavně grafikou, která je famózní.

+ hackování, způsob krytí v přestřelkách, rozdělování bodů schopností, grafika, bez větších lagů a bugů

– hudba, nemožnost střílení z aut, občasně se opakují úkoly, řízení aut

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.