WD_BLACK SN850 – HARDWARE – Nejrychlejší SSD na trhu v luxusním kabátu?!

Vypadá to podezřele, ale je to tak. Až 7000 Mb/s a celočerné kovové provedení jako vystřižené z designových soutěží – to je WD_BLACK SN850. 

Western Digital přichází s novou generací paměťových úložišť a rozšiřuje tak edici WD_Black, pravděpodobně jednu z vizuálně nejpůsobivějších edic, které kdy v herním segmentu vzniky. Vlajkovou lodí se stává SSD s označením SN850 s rychlostí čtení až 7000 Mb/s a rychlostí zápisu až 5300 Mb/s. Najdete na trhu něco rychlejšího? Ne.

SSD je navrženo pro poskytování špičkového výkonu technologie PCIe Gen4 a disponuje vlastním ovladačem WD_Black G2 optimalizovaným pro náročné hraní. K bezkonkurenčnímu výkonu se následně přidávají vylepšené hodnoty hloubky fronty, které zajistí bezproblémové starty aplikací.

„S tím, jak vývojáři her budou nabízet stále více titulů, které hráče doslova pohltí, bude současně vyžadován vyšší výkon a uživatelé se budou chtít vybavit nejlepšími nástroji pro dosažení nové rychlosti hraní.” říká Jim Welsh, viceprezident společnosti Western Digital pro spotřebitelská řešení.

SN850 přichází na trh ve dvou variantách – s chladičem a RGB podsvícením a druhá varianta bez. Krásným designovým kouskem je právě verze s chladičem a RGB podsvícením. Chladič zajistí, aby data mohla létat na disku nonstop v plné rychlosti 7000 Mb/s a nedošlo k jeho zpomalení. RGB osvětlení si bude rozumět se základní deskou a vše si tak můžete pohodlně sladit. WD_BLACK SN850 bude zkrátka kouskem, který se vám bude do PC skříně zavírat těžko. Nicméně Western Digital přichází i s úložištěm D50, které bude externí a budete ho moci využít i jako designový kousek technologie.

Co se týče kapacit, tak SN850 bude dostupný v provedení 500 GB, 1 TB a 2TB. Disk k vám taktéž doputuje s 5ti letou zárukou. Model bez chladiče by se měl co nevidět objevit na eshopech a model s chladičem můžeme očekávat v prvním čtvrtletí 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *