Weird West – NOVINKY – Divoký západ s příšerami!

Wierd West je akční RPG od studia WolfEye odehrávající se na divokém západě. Nedočkáte se ale klasického duelu se svým sokem za pravého poledne někde před bankou či saloonem. Tvůrci Dishonored a Prey mají na divoký západ svůj úhel pohledu a hráči proto ve Wierd West narazí na neobvyklé hrdiny a hordu příšer.

  • Datum vydání: není oznámen
  • Vývojář: WolfEye Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Android

Ačkoliv nejsem fanoušek westernu, musím uznat, že her s tímto zasazením zase tolik není a vždycky když se nějaká objeví, je potřeba si ji pořádně prohlédnout. Zvlášť když za ní stojí tvůrci Dishonored a Prey. Hra Wierd West byla oznámena na letošní PC Gaming Show a zatím toho o ní moc nevíme. První trailer a rozhovor s vývojáři by nám však mohl napovědět o co ve hře půjde.

Weird West není klasická westernovka, vývojáři udělali divoký západ trochu děsivější a přidali do hry různá monstra. Hororová atmosféra mění celý pohled na hru a stejně jako v Dishonored se budete celkem často ohlížet, jestli za vámi něco necupitá.

Hráč se bude na hru dívat shora, jde totiž o top-down hru, díku čemuž budete mít lepší přehled o dění na obrazovce a víc možností jak využívat svoje okolí, třeba jako krytí. Hra počítá i se stealth průchodem a okolní zvuky budou pro hráče velice důležité.

Weird West zvolil vlastní přístup k vyprávění příběhu hry. Většina RPG her vypráví příběh jedné postavy pomocí několika hlavních úkolů. Weird West bude mít několik linek hlavních úkolů, které projdou různé postavy. Jiný je i přístup ke smrti ve hře. Pokud zamře některá z hlavních postav, její rozhodnutí budou i nadále ovlivňovat herní svět. A pokud zemře člen vaší party, nejen, že už se nedostanete do jeho inventáře, ale může se vrátit ze záhrobí, a ještě s ním budete muset bojovat.

Plnou verzi hry si nezahrajeme dřív než v roce 2021, ale během příštích pár měsíců vývojáři vypustí demo, kde si budeme moct vyzkoušet alespoň některé funkce hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *