West of Loathing – RECENZE – Divoký západ s trochou šílenství!

08. 02. 2018 Nikola Štěrbová
2 134 zhlédnutí

Comedy RPG je jeden z video herních žánrů, který slibuje hodně zábavy, ale opak je většinou pravdou. Takto označené hry jsou většinou plné laciného humoru a špatné zápletky. To se naštěstí nedá říct o hře West of Loathing z dílny studia Asymmetric. West of Loathing je podobně jako jejich předchozí hry plné vtipných hlášek, nesmyslných situací a šílených questů, tentokrát na Divokém západě.

Datum vydání: 10. srpna 2017

Vývojář: Asymmetric

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS, iOS, Linux

První věc, které si okamžitě všimnete, je grafické zpracování hry. West of Loathing je černobílá hra, tedy kromě červeného health baru a je kompletně ve 2D. Celá hra je ručně kreslená a všechny postavičky vypadají jako ty na okraji všeho sešitu, když se nudíte v matice. Stejně je na tom svět, v němž se hlavní hrdina pohybuje, ale upřímně se vším tím humorem kolem, tahle hra je prostě jedinečná, a to, jak vypadá tenhle fakt potvrzuje.

Na začátku hry si vyberete svoje povolání, například olejovač hadů a rozloučíte s rodinkou. Protagonista se totiž rozhodl, že je čas, vyrazit na západ a najít své místo ve světě. Postupně budete objevovat desítky lokací na mapě, pomáhat svým kumpánům a sbírat maso. Maso tady funguje jako herní měna. Občas narazíte na nějakého banditu a budete mu muset tasit zbraně opravdu rychle.

West of Loathing se snaží hlavně pobavit hráče. Ačkoliv má hra skvělou hlavní dějovou linku, smát se budete především u všech vedlejších úkolů a při objevování samotného herního světa. Jednotlivé skilly jako například silly walk naučí vaši postavičku chodit jako kdyby ztratila půlku mozku, občas se plazí, jindy praktikuje krabí chůzi. Některé věci v inventáři jsou stejně jako zmíněný skill úplně k ničemu, ale i tak je budete chtít. Protože kdo by nechtěl mít v inventáři piano, jenom aby si na něj mohl občas zahrát?

Asi to není hra úplně pro každého, protože musíte hodně číst a přemýšlet co vlastně chcete udělat. Hra vám nabízí tolik možností interakce s prostředím, že se prostě budete muset rozhodnout. Pokud jste ten typ hráče, který rád rozhoduje o všem, co jeho postava dělá, West of Loathing si užijete. Hru si samozřejmě můžete pořídit na Steamu za 11€ a do komentářů nám dejte vědět, co si o takovém originálním zpracování her myslíte.

Hodnocení 9/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0