What the Golf – NOVINKY – Každá hra je golf!

What the Golf je hra pro ty z nás, které normální golf nebaví. Zapomeňte na klasická golfová hřiště s perfektním trávníkem a těmi nejlepšími holemi. Ve What the Golf ve většině případů nebudete mít ani normální míček, natož krásné hřiště. Za to dostanete spoustu vtipných map a několik desítek referencí na ostatní hry nebo třeba filmy.

  • Datum vydání: 1. října 2019
  • Vývojář: Triband
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS, Nintendo Switch

What the Golf bere základní princip golfu – dostat míček do díry – a upravuje si ho podle sebe. Hra se skládá z několika desítek originálních levelů, některé jsou inspirované jinými hrami jako je Mario, Portal, had nebo Superhot jiné jsou obyčejnější, ale za to vtipnější. Od toho se také odvíjí to, s čím hrajete. V Superhot levelech bude váš míček schopný sebrat zbraň, v jiném levelu si zahrajete za dům nebo kočku. Prostě zapomeňte na všechno, co jste se doteď naučili (nejen o golfu) a užijte si hru.

K tomu, abyste úspěšně dokončili mapu, musíte najít její konec. Většinou stačí dostrkat nějaký předmět k vlaječce, ale jsou i takové levely, v nichž vlajku nevidíte. Nebo vlajku vidíte ale malé děti a obří větráky vám kříží cestu.

Některé levely vám zaberou pár sekund, jiné několik minut. Hlavním problémem není ani tak hráčova neschopnost, jako fakt, že jde o hru založenou na fyzice. A fyzika ve hrách není vždycky úplně spolehlivá. Jinak jde ale o opravdu zábavnou hru.

What the Golf je jednoduchá hra, dost zábavná na to, abyste chtěli projít všechny levely. Některé si možná dáte víckrát, protože hra počítá jednotlivé odpaly a čím míň odpalů, tím lepší skóre. Je škoda, že ve hře není žádná pořádná hudba. Při každém odpalu se sice ozve nějaký vtipný pazvuk, ale soundtrack jako takový hra nemá a myslím, že by se docela hodil.

Pokud vás hra zaujala, máte několik možností, jak si ji pořídit. Dnes vychází hra na Epic Store pro počítače a zaplatíte za ni 11.99€. V případě, že vlastníte Nintendo Switch, vyjde vás hra na 19.99$. A pokud dáváte přednost zařízením od Apple, budete si muset zaplatit měsíční službu Apple Arcade (4.99$). Na Steam verzi si bohužel musíme rok počkat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *