Where the Water Tastes Like Wine – NOVINKY – Vyprávíme příběhy

Where the Water Tastes Like Wine je velmi netradiční hrou pro všechny. Ať už obecně preferujete hry s klidnějším tempem nebo se chcete jenom uklidnit po několika hodinách hrání akčních her, tak tato novinka přijde vhod. Ojedinělá adventura byla vyvíjena Dim Bulb Games a Serenity Forge, přičemž na Steamu se objevila přibližně před měsícem s cenovkou dvaceti eur, případně necelých třiceti v kombinaci se skvělým folkovým soundtrackem, který je jedním ze základních pilířů hry a tvoří jedinečnou atmosféru.

O čem tedy hra je? Jednoduše o vyprávění příběhů postavených výhradně na americké historii. Tato tematika není v herním prostředí úplně častá a když příběhy píší výborní scénáristé, tak to rozhodně dokáže vzbudit pozornost.

Herní prostředí se pohybuje mezi 2D a 3D pohledem. Z 3D pohledu putujete s kostlivcem (vaší postavou) napříč Amerikou, stopujete auta, využíváte vlaky, případně si prostě jenom užíváte prostředí. 2D layout se skvělou grafikou nastupuje při vyprávění samotných příběhů. Ať už nějaký posloucháte nebo vyprávíte.

Je nutné upozornit, že od Where the Water Tastes Like Wine rozhodně nemůžeme čekat žádnou závratnou akci. Hra je opravdu o vyprávění příběhů a velmi vysoká hodnocení sbírá právě díky tomu. Vyprávění příběhů je pro nás jednou z nejpřirozenějších věcí a téměř vždy stojí dobrý příběh úplně za vším.

Samotné šíření příběhů funguje na principu témat. Lidé, tuláci, trampové a další vám sdělují rozličné příběhy a když na cestě narazíte na někoho, kdo od vás bude požadovat nějaké vyprávění, tak vám řekne i jaký druh příběhu by rád slyšel. Vy následně musíte zalovit ve vaší sbírce příběhů a pokusit se přiblížit požadavkům. Výměnou za to se vám posluchač více otevře a bude sdílet své vzpomínky. A tímto způsobem se příběhy šíří dál a dál.

Tato novinka je tak ideálním společníkem pro klidné večery, kdy stačí zavřít oči a poslouchat působivě napsané příběhy z prostředí západu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *