Where Winds Meet – NOVINKY – Obří RPG svět s důrazem na hráčovu svobodu!

Zatoužili jste někdy po plnohodnotném dílu Assassins Creed odehrávajícím se přímo v Asii, ještě lépe ve staré Číně? Pokud ano, tak Where Winds Meet možná vyřeší vaše problémy. Tohle akční RPG má alespoň podle traileru napínavé stealth pasáže, šplhání po každém povrchu, dokonce i chození po vodě, tak trochu.

  • Plánované datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Everstone Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Hra nás vezme do 10. století, ne zrovna klidné doby, označované jako doba pěti dynastií a deseti říší. Už od pohledu jde o něco unikátního a podle mě pořád neokoukaného. Jistě není to první velké RPG zasazené v Asii a už teď má řadu velkých konkurentů. Ale příběh potulného hrdiny asi nebude to, co zaujme nejvíc lidí. I když, to má svoje místo.

Where Winds Meet působí už v traileru a z oznámení jako obří hra se skoro nereálnými cíli. Kromě toho, že jde o klasické RPG s tunou hlavních i vedlejších úkolů na obří mapě, kladou vývojáři velký důraz na hráčovu svobodu. Ve finále se tak můžete rozhodnout, jestli někam půjdete a budete plnit quest tak, jak je zadán nebo si počkáte a později třeba okradete jiného dobrodruha a přisvojíte si zásluhy.

Další složkou, která tak trochu odbočuje od klasických RPG je volba povolání. A nemyslím classu. K tomu, že jste něco jako assassín, můžete ještě přibrat práci řečníka, doktora, bodyguarda nebo dokonce architekta. Ve hře bude nad rámec všeho i budovatelský systém s víc 600 komponenty. To hře rozhodně přidává na rozměru, ale jak moc to zasáhne do gameplaye.

Where Winds Meet si dává záležet i na dynamickém pohybu, možnosti se tady zdají nekonečné. Můžete skákat přes střechy domů i paláců, rychle přeběhnout vodní hladinu nebo vyskočit vysoko do vzduchu a lukem vyřešit nepřátele pod sebou. Soubojový systém se řídí stejnými pravidly, rychlé úskoky střídají přesně vedené rány meče.

A z toho, co vývojáři zatím představili, to vypadá všechno moc dobře. Hra má před sebou ještě minimálně rok ve vývoji. Dorazí na počítače, ale dá se předpokládat, že nové generace konzolí nezůstanou opomenuty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *