Wiggles – ZPÁTKY DO MINULOSTI

Skřítkové všech zemí, sjednoťte se, najděte kouzelné prsteny, které jsou z utrženého řetězu psa Fenrise. Psa boha Odina. Že jste o tom ještě neslyšeli? Nevadí. Je to sice už nějaký pátek, ale i tak milovníci strategických a budovatelských her si stále přijdou na své. Herní vydavatelství Innonics (Německo) v roce 2001 (ČR 2002) oživilo trpaslíky a hráči se tak s nimi mohli vydat prozkoumávat podzemí.Skřítkové všech zemí, sjednoťte se, najděte kouzelné prsteny, které jsou z utrženého řetězu psa Fenrise. Psa boha Odina. Že jste o tom ještě neslyšeli? Nevadí. Je to sice už nějaký pátek, ale i tak milovníci strategických a budovatelských her si stále přijdou na své.

wi3

Herní vydavatelství Innonics (Německo) v roce 2001 (ČR 2002) oživilo trpaslíky a hráči se tak s nimi mohli vydat prozkoumávat podzemí. Na úvod hry v animaci zjistíte, co je vaším úkolem. Bůh Odin zkrátka neuhlídal svojí mazlíčko-bestii. Ta zvládla přetrhnout řetěz z magických prstenů, utéct a sužovat podzemí. A kdo jiný, než vy, budete ovládat trpaslíky, kteří mohou vše napravit. Zprvu budete na povrchu. Postavíte si ohniště a stan, které již máte připravené v krabici. Sklidíte pár hub, které si pak ugrilujete na ohništi, aby trpaslíci neumřeli hlady, a pomalu se vydáváte do podzemí. Každý trpaslík má svoji pracovní dobu a čas volna. Mohl by sice pracovat pořád, ale pak by byl otrávený, nevyspalý a hlavně by neměl milostný život a vám by se trpaslíci nemnožili. Pracovní dobu jednoduše nastavíte podle svého.

w1

Čím hlouběji kopete, tím více věcí nacházíte. AŤ už jen tak ležet na zemi, anebo v sudu. Může se ale stát, že na vás ze sudu vyskočí příšera, kterou musíte přemoci. A holýma rukama to není úplně jednoduché. Proto je nezbytné buď najít předměty pro boj, či si je vyrobit. Základní surovinou pro výrobu všeho je kámen a houby. Z nich na ohništi vytvoříte první vynálezy, například kamenictví. Vynálezů je opravdu spousta a za chvíli nebudete vědět, kam s nimi a budete se muset přestěhovat do podzemí. Navíc, na povrch to je po čase daleko a trpaslíci unesou jen 6 věcí (pokud nevynaleznete nůši.) Trpaslíci postupně prochází 4 světy, než narazí na psa, kterého můžou osvobodit a vrátit Odinovi.

Bojíte se, že nezvládnete příšery? Vycvičte si trpaslíka. Každý trpaslík se může na něco specializovat. Čím více toho vykope, tím rychleji bude kopat. Nebo z něj může být výborný kuchař, vynálezce či bojovník. Naučit se dovednost však můžou i přečtením knížky, které jsou čas od času k nalezení v sudech. Na konci prvního světa vás čeká souboj s trolly. Ale nebojte se, tou dobou již budete vycvičení, vybavení na to, je porazit. Až najdete cestu do dalšího světa, nezapomeňte si s sebou vzít co nejvíc vynálezů stihnete, ať je nemusíte stavět znovu a můžete je jen rozbalit z krabice.

 

P.S. nezapomeňte na prsteny, jinak pejska nezkrotíte! Kdo jednou Wiggles zkusil, rád se k ní vrátí i po 13 letech. Všichni tajně doufáme, že se jednou dočkáme nového dílu s lepší grafikou, jiným příběhem a s dalším vylepšením, ale to je už hodně dlouho jen sen hráčů, kteří se do trpaslíků zamilovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *