Wild Arena Suvivors – Proč prostě nezměnit název?

Ubisoft není na poli mobilních her úplným nováčkem. Při vydání jejich nového MOBA titulu Wild Arena Survivors, ale studio překvapilo hráče i kritiky. Nejen, že hra nebyla mezi dlouho očekávanými a místo toho prostě vyšla. Podle některých jde o titul, které měl původně patřit pod značku Far Cry.

  • Datum vydání: 30. srpna 2022
  • Vývojář: Ubisoft Paris
  • Platformy: Android, iOS

Nejdřív si dáme stranou to spojení s Far Cry, hra tak trochu připomíná svým kubánským zasazením šestý díl série. To je ale jenom takový detail, podle zdroj z pařížského studia se hra původně jmenovala Far Cry: Wild Call. Vývojáři spustili pod stejným názvem i první testy, ale hra si nezískala dostatečný zájem a proto se Ubisoft zbavil onoho spojení s Far Cry a bez velkých oznámení vypustil „jinou“ hru.

Ubisoft se případě tohoto titulu rozhodl pro nulovou marketingovou kampaň a vyšel na trh se jménem, které se dokonale ztrácí v záplavě podobných her. Takže mi chvíli trvalo objevit Wild Aren Suvivors. Hru, která s bere všechno, co fungovalo u ostatních a prostě s tím existuje mezi ostatními.

Čeká na vás jeden ze třinácti hrdinů, každý má klasicky jiné schopnosti a zbraně. S tímhle vyvoleným se pak objevíte na tropickém ostrově jako jeden ze 40 hráčů, no a poslední přeživší je samozřejmě vítězem a pánem celého ostrova. Teda, dokud nezačne nové kolo…

Zápasy v aréně trvají jenom nějakých deset minut, takže nemáte moc času na taktizování. Do cesty se vám taky kromě hráčů staví prostředí a místní fauna. Během těch deseti minut se prostě nezastavíte, snad jenom když sbíráte loot. A kdybyste snad potřebovali parťáka, je tady i takhle možnost.

Wild Arena Survivors je ke stažení zdarma na Google Play i App Store. Hra počítá s novými sezónami a průběžnými novinkami, které osvěží gameplay a přitáhnou další hráče. Podle mě je momentálně taková budoucnost dost nahnutá, hře po přejmenování a vyškrtnutí všeho Far Cry chybí identita. A i když je barevná a zápasy docela odsýpají, něco jí chybí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *