Wildfrost – NOVINKY – Vydavatel Stardew Valley láká na další indie lahůdku!

Připravovaná indie rogueliek hra Wildfrost od vydavatele Chucklefish, známého mimo jiné díky Stardew Valley se chystá na PC a Switch ještě letos. Svým zpracováním připomíná Slay the Spire, další velkou indie hru, ke které není vůbec špatné vzhlížet.

  • Plánované datum vydání: zima 2022
  • Vývojáři: Deadpan Games, Gaziter
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Wildfrost je na pohled zajímavá kombinace Hearthstone a Slay the Spire. Ve vývoji se spojili vývojář Will Lewis (Deadpan Games), který už má na svém kontě roguelike adventuru Caveblazers a umělec Gaziter, jeho práci můžeme vidět třeba ve Forager nevo KnotBot.

Fantasy svět Wildfrost je v nesnázích, na pokraji zkázy, a tak dál. Zachránit ho může jenom hrdina s pár esy v rukávu. Nebo jakýmikoliv jinými kartami, které zařadíte do vlastního balíčku a vypravíte se s ním do souboje.

Vaším cílem je dostat se do Slunečního chrámu předtím, než ho pohltí ledový chlad Wildfrostu. Pořád dokola se budete vracet do města, kde vaše putování začalo, do Snowdwellu. S bohatstvím z cest tohle město postupně přeměňujete na vlastní základnu, odemykáte si tam nové karty a vylepšujete si balíček.

Hráč se stává vůdcem jedné z několika frakcí, samozřejmě s unikátními abilitami a statistikami. Při průchodu hrou sbíráte nejen nové karty, které si můžete přidat do vlastního balíčku, ale hledáte i amulety a podobné cetky, které vám ještě zvednou šance. A jakmile máte všechno připraveno, hurá na průzkum.

Wildfrost spoléhá hned v několika ohledech na náhodné generování. Třeba hned na začátku se vám vygeneruje jedinečný velitel se zvířecím mazlíkem a novým balíčkem karet. Díky tomu se dá hrát pořád dokola, vždycky trochu jinak.

Vývojáři počítají s vydáním ještě tento rok a to na Steamu pro počítače a na Nintendo Switch. Sami uvedli, že pokud půjde všechno dobře, vyjde hra v zimě, pravděpodobně tak v prosinci tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *