Wolcen: Lords of Mayhem – RECENZE – Nová diablovka!

Wolcen: Lords of Mayhem je hra těžce inspirovaná Diablem a Path of Exile, takže už trailer naláká všechny fanoušky akčních RPG. Problém je, že každá nová hra v tomhle žánru čelí od začátku obrovské konkurenci a když není všechno perfektní, nikdo ji nehraje.

  • Datum vydání: 13. února 2020
  • Vývojář: WOLCEN Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

Wolcen není úplně nová hra, vývojáři na ní pracují už od roku 2011 a na Steamu se v Early Accessu objevila už v roce 2016. Teprve letos se hra dostala do své finální verze, a i přes pár bugů a problémy s připojením k serverům se jedná o povedený titul.

Příběh Wolcenu je celkem jednoduchý a když u nic jiného, aspoň trochu vysvětluje, co se děje. Hlavní protagonista (kterého si hráč sám vytvoří je členem vojenské organizace, která zakázala používání magie a hlídá dodržování pravidel. Protagonista nemá nejmenší tušení, že má skryté schopnosti. Ty se objeví poprvé projeví při démonické invazi a najednou je hráč středem pozornosti.

Wolcen přitáhl hromadu hráčů na slibovanou volnost tvorby postavy. Hráč si nevybírá classu za kterou bude hrát, ale odemykáním různých schopností buduje svůj vlastní build. Podobně jako v Path of Exile hráč narazí na obrovský strom schopností, kde si vybírá ty schopnosti, které by se mu mohli hodit. Jediná věc, která hráče při výběru schopností omezuje je zbraň.

Soubojový systém by měl u hry jako je Wolcen nabízet skutečný zážitek. Souboje by měly být rychlé s možností vyhýbat se ranám nepřítel a vracet se k útokům, ale ne vždycky to funguje tak, jak by si hráč přál. S trochou cviku si na to sice zvyknete, ale tak trochu to kazí dojem ze hry.

Wolcen je podle mě nejzajímavější právě tou funkcí, která na začátku vůbec nefungovala – online hra. Vývojáři nebyli připravení na obrovský nápor na servery, kterého se po vydání finální verze dočkali, ale zapracovali na tom, pronajali víc serverů a teď všechno více méně funguje. V klidu se tak připojíte k serverům s partou lidí a i když vás občas naštve, že něco ve hře úplně nefunguje, bude vás celá hra mnohem víc bavit.

Wolcen: Lords of Mayhem je dobrá kombinace Diabla a Path of Exile a když není úplně vypilovaný příběh, ve víc lidech to stejně nikoho nezajímá. Soubojový systém dokáže občas pěkně naštvat, ale pořád jde o nadprůměrnou hru.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.