Wolfenstein: Enemy Territory – Akční multiplayerová počítačová hra

Wolfenstein: Enemy Territory

REV_WolfET_feat

Akční multiplayerová počítačová hra, ve které si můžete s kamarády pořádně zastřílet. Hra se odehrává za druhé světové války. Ve hře je možné hrát pouze multiplayer, což je hra pro více hráčů. Hráč si může vybrat za koho chce hrát (Američan nebo Němec) a jedno z pěti postavení: obyčejný voják (útočí na nepřátelská území a na nepřítele), medic (lékař – ošetřuje raněné vojáky), mechanik (který opravuje tanky, vozidla a děla, zakopává miny, odpaluje za pomoci časové bomby nepřátelské brány, rádiové vysílačky a jiné), zásobovač (dodává svým spoluhráčům munici), sniper (odstřelovač – maskuje se na různých místech a odstřeluje nepřátele, má možnost místo mechanika odpalovat za pomocí dálkové bomby rádiové vysílačky a nepřátelské věže).

Hráč si vytvoří profil (stačí napsat jméno hráče), poté se připojí na jeden z mnoha serverů, které má v seznamu. Každý server obsahuje herní módy, hodnosti hráče (major, generál apod.), různé úkoly (mise) a mapy (například Egypt, Francie, Německo), které se po určité době změní na jinou mapu. Dokonce si můžete vytvořit i vlastní server a nastavit si herní módy, vlastní mapu, na které chcete hrát a podobně.

Zničit nepřátelskou základnu, nepřátelská děla a obsadit spawnovací body jsou nejčastější úkoly ve hře. Nejtěžší úkol z celé hry je opravit tank na nepřátelském území a za pomocí tanku se dostat na nepřátelskou základnu a odpálit ji. Nebo naložit na truck (nákladní auto) bedny, které musí nákladní auto převést na určitý bod. Tank a nákladní auto jezdí automaticky, ostatní vojáci mají za úkol chránit vozidla před nepřítelem.

Hra byla vydána 29. 5. 2003 a na to, že je tak stará, není vůbec špatná, včetně grafiky. Velká škoda je, že ve hře není obsažen singleplayer (hra pro jednoho hráče). Ale to nahrazují úkoly na multiplayerových serverech.

wolf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.