Wolfenstein II: The New Colossus – NOVINKY – Vítejte ve Spojených státech německých

Fantastickou sérii Wolfenstein není těžké milovat, vlastně to jde samo. Již před několika dlouhými lety vývojáři přišli na nápad alternativní historie, ve které německá Třetí říše neprohrála 2. světovou válku a po vítězství v tomto světovém konfliktu si podrobila celou Evropu a následně i celé Spojené státy americké. A přesně na území někdejších Spojených států se bude odehrávat zbrusu nový díl série Wolfenstein s podtitulem The New Colossus. Vypadá to, že děj nového Wolfensteina bude zasazen do přelomu 60. a 70. let 20. století, ale hlavně se dočkáme všeho, co nás tolik bavilo v minulém díle s podtitulem The New Order.

Hlavní zbraní celé značky Wolfenstein je něco, čemu bychom u filmu řekli výprava. Naprosto jim hltám každý kousek poněmčené Evropy, neboť je to zkrátka neskutečně autentické. Přesně proto máme rádi hry s alternativní historií – přesně kvůli tvůrcům série Wolfenstein, neboť ti dokáží onu alternativní historii podat tak, že se nám rázem nezdá ani moc nepravděpodobná, i když jde například o takovou výstřednost, jako je opačný průběh dějin v případě 2. světové války. Opět se tedy chopíme otěží postavy Williama B. J. Blazkowicze, který nás také provádí celou sérií Wolfenstein. V jeho kůži budeme skrze tajný oddíl antinacistického odboje bojovat proti německým okupantům ve Spojených státech amerických.

Když byl na konferenci E3 během vystoupení studia Bethesda nový Wolfenstein II: The New Colossus představen, nejednomu fanouškovi série spadla brada. Samotné představení totiž následoval dlouhý a velice poutavý trailer, který odpovídá na plno otázek ohledně nového Wolfensteina. Ten vyjde díky bohu ještě letos, konkrétně 27. října a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One. My se již nyní nemůžeme dočkat, čeká nás totiž šílený arzenál zbraní, hutná atmosféra okupovaného USA, němčina na každém kroku a k tomu všemu vibrace, kterou lze zažít pouze v 60. a 70. letech. Podívejte se na trailer, který celou hru uvádí a těšte se s námi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *