Wonderbox – MOBILNÍ HRY – Dobrodružná výprava do světa boxů!

Na hru Wonderbox se dlouho čekalo a konečně je dostupná v Apple Arcade. Tahle akční adventura vsází především na kreativitu svých hráčů. V pořád se rozrůstajícím světě hráči nemusí jenom procházet mapy od vývojářů, ale můžou tvořit vlastní dobrodružství a sdílet je s ostatními.

  • Datum vydání: 2. dubna 2021
  • Vývojář: Aquiris Game Studio
  • Platformy: Mac OS

Wonderbox nechá hráče prozkoumat malé dioramatické mapy, malé krychličky/boxy s vlastním světem. Nahlédnout se do nich dá ze všech čtyř stran, dají se přiblížit a oddálit a cílem je dostat se z jedné strany mapy na druhou.

V Adveture modu se tyhle krychle mění pokaždé, když znovu otevřete hru, takže neopakujete pořád dokola ty stejné levely. V každé z nich čeká na hráče nějaké překvapení, někdy je to bedna plná lootu, jindy horda nepřátel nebo hádanka. Výprava končí jakmile hráč najde speciální předmět nazvaný Heart of Adventure.

Creator mode nechá hráče vytvořit vlastní dioramatické mapy a s tím i jeho vlastní dobrodružství. V creatoru začínáte s plackou země, na kterou můžete přidat kameny, stromy, nepřátele, bedničky atd., prostě co vás napadne. Hráč může tyhle mapy sdílet se všemi ostatními hráči, ale ještě předtím je musí sám projít a získat Heart of Adventure.

A aby toho nebylo málo, je ve hře i online multiplayer. Party mode vás nechá pozvat si další tři kamarády a na dobrodružnou výpravu se můžete vydat všichni společně.

Wonderbox je hra, která vyčnívá na první pohled. Trochu mi připomněla Minecraft Dungeon, mapy tady jsou sice mnohem menší, ale běhání po nich a ničení nepřátel v roztomilých animacích mi to vážně připomíná. Nejsilnější stránkou hry je podle mě možnost vytvořit si cokoliv vás napadne. Díky tomu se budete chtít vracet a postavit další jeden nebo deset levelů.

Vývojáři si dali záležet na tom, aby hra byla naprosto nevinná. Kromě roztomile vymodelovaných nepřátel a pár zbraní nenajdete ve hře nic, co byste nemohli ukázat mladšímu sourozenci nebo jinému dítěti. Což je za mě určitě plus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *