WOODPUNK – RECENZE – Zpátky do minulosti!

WOODPUNK je hra přesně pro ten typ hráče, kterého už nebaví všechny ty ultramoderní střílečky. Tady se totiž vydáváte zpátky do minulosti, do středověku, kde nejdůležitější surovinou bylo dřevo. Cyborgové už jsou totiž ohraní, teď jsou tady woodborgové a věřte tomu nebo ne, jsou ještě lepší než jejich napodobeniny z budoucnosti.

  • Datum vydání: 22. listopadu 2018
  • Vývojář: Meteorbyte Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Mladý vědec Aquinas plný ideálů a skvělých nápadů dostává životní příležitost a stěhuje se do Itálie. Na dvoře Medicejských se setkává s Marií di Medici a dostává úkol. Má vytvořit robota (samozřejmě dřevěného), který bude vyrábět zbraně a zajistí tak vlivné rodině ještě víc moci. Aquinas stvoří Thea, a když si uvědomí, že s jeho pomocí by Marie mohla zničit svět, pokusí se i s Theem utéct. Při útěku se Aquinas zraní a aby ho Theo zachránil, udělá z něj woodborga.

Aquinas se tak vydává na cestu, jejímž cílem má být smrt Marie. S sebou si vezme věrného pomocníka Thea, obrovskou dvouručku a něco co vypadá jako bambitka. A místo páteře má jetpack, protože proč prostě ne.

WOODPUNK je rougelike retro shooter, zasazený v alternativní minulosti. A i když se často dostáváte do absurdních situací s ještě divnějšími zbraněmi, tuhle jízdu si užijete. Všechno kolem vás se dá zničit, hordy nepřátel útočí ze všech stran a jako odměna z nich může padnout jedna z 1400 zbraní.

Součástí hry je i co-op. Aquinas stvořil Thea, aby ho doprovázel na cestách, byla by proto obrovská škoda, kdyby toho vývojáři nevyužili. Pokud zvolíte hru v co-opu nejen, že to bude větší zábava, ale parťák ovládají Thea bude moci tvořit nové zbraně (k tomu byl konec konců stvořen) a pomůže vám rozsévat chaos a ničit Medicejské.

S retro hrami a pixelart grafikou se v poslední době roztrhl pytel, to bez mučení přiznávám. Je tedy důležité vybírat ty správné hry v tomto žánru. WOODPUNK je jedna z těch her, která se prostě nedá nedoporučit. Nemůžete čekat hluboký příběh se spoustou zvratů, ani zázračné zpracování, která z něj udělá GOTY. Ale čekají vás tady hodiny zábavného ničení prostředí a sekání nepřátel na malinkaté kousky. Co víc si přát?

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *